ترامپ: اصراری روی کناره‌گیری اسد از قدرت نداریم

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی تأکید کرد: ما اصراری روی کناره گیری بشار اسد از قدرت نداریم و معتقدیم که برقراری صلح در سوریه در سایه بقای اسد در قدرت غیرممکن نیست.

به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین به نقل از المیادین، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی تأکید کرد: اصراری روی کناره‌گیری اسد از قدرت نداریم.

بر اساس این گزارش، وی همچنین گفت:  برقراری صلح در سوریه در سایه بقای اسد در قدرت غیرممکن نیست.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: وقت آن رسیده است که به جنگ وحشیانه در سوریه پایان دهیم تا پناهجویان سوری بتوانند به کشورشان بازگردند. آمریکا و ناتو باید در خصوص سوریه با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

ترامپ همچنین در خصوص رأی ممتنع چین به قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه، گفت: رأی ممتنع چین به این قطعنامه مرا غافلگیر نکرد.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر ضمن پافشاری بر ادعای سابق خود مبنی بر استفاده اسد از تسلیحات شیمیایی در سوریه، مدعی شد: اگر اسد مجددا به استفاده از تسلیحات شیمیایی روی آورد، در حمله نظامی به سوریه تردید نخواهم کرد.

ترامپ همچنین از حمایت های مسکو از دولت سوریه به شدت انتقاد کرد.

وی همچنین گفت: به کشورهای حاشیه خلیج فارس پیشنهاد می کنم در مسأله برقراری مناطق امن احتمالی در سوریه مشارکت داشته باشند. کشورهای حاشیه خلیج فارس پول های زیادی دارند اما خیلی خرج نمی کنند.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *