باید شهرک های تخصصی پزشکی در کلانشهر تبریز ایجاد و تقویت شود

دکتر علی دلکش، فعال حوزه سلامت و کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر تبریز از ضرورت ایجاد و تقویت شهرک های تخصصی پزشکی، درمانی در چهار نقطه از حاشیه شهر تبریز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین، دکتر علی دلکش در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: چهارراه هفده شهریور، خیابان آزادی و چندین خیابان دیگر در تبریز با ترافیک طاقت فرسای خود همه روزه پذیرای بیماران بسیاری از جای جای مردم آذربایجان شرقی، استان‌های هم جوار و کشورهای همسایه است و خانواده‌هایی که به نوعی درگیر با بیماری هستند، بارها و بارها تجربه به جان خریدن سختی‌ها و مشقات مراجعه به مطب پزشکان در این اماکن که در هسته مرکزی شهر واقع است را دارند.

وی افزود: بنابراین احداث بزرگترین و مجهزترین مجتمع تخصصی و فوق تخصصی پزشکی – درمانی در چهار نقطه از حاشیه شهر نوید رهایی از مصائب متعدد مراجعه به این مراکز درمانی خواهد داد که باید هر چه سریعتر این مراکز احداث شوند.

دکتر علی دلکش در ادامه با بیان اینکه طرح شهرک تخصصی پزشکی – درمانی تبریز توسط کارشناسان را در برنامه کاری خود دارد، ادامه داد: این شهرک ها با طراحی مدرن و دسترسی مناسب به شبکه بزرگراهی و خیابان های وسیع شهر در برابر زلزله مقاوم خواهند بود و دارای واحدهای پاراکلینیکی، مطب پزشکان در تیپ های متفاوت، پارکینگ اختصاصی برای تمامی واحدها، آسانسورهای متعدد نفربر و برانکارد بر، سیستم حرارت مرکزی و تهویه مطبوع، دارای سیستم‌های پیشرفته اعلان و اطفاء حریق با طراحی معماری جذاب داخلی دارای واحدهای جنبی اعم از MRI، سی تی اسکن، داروخانه، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه شنوایی و بینایی سنجی و فیزیوتراپی و … طراحی شده که امیدواریم این طرح هر چه سریع تر احداث شود.

وی همچنین ادامه داد: احداث چنین شهرک هایی در حاشیه شهر، ضمن کاهش ترافیک در سطح شهر، موجب رونق اقتصادی حاشیه نشینان در کلانشهر تبریز می شود.

دکتر علی دلکش، فعال حوزه سلامت و کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر تبریز همچنین در ادامه بر ایجاد دپارتمان های تخصصی طبیعت، سلامت، هنری و بازارچه های خوداشتغالی در این کلانشهر خبر داد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *