تسنیم ، (شرح آنلاین) - نماینده تهران در مجلس، نسبت به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه بودجه سال ۹۸ انتقاد کرد.

علی مطهری ، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی امروز قوه مقننه و  با استناد به اصل ۱۱۲ قانون اساسی در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان بر لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور گفت: کمیسیون تلفیق بودجه ایراداتی را برطرف کرده که مجمع تشخیص مصلحت به آنها ایراد وارد کرده بود.

مطهری با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام نمی‌تواند به مصوبات مجلس ایراد وارد کند، ادامه داد: مجمع نمی‌تواند مانند شورای نگهبان بعد از مصوبه مجلس به آن ورود کند و بگوید باید مصوبه‌ای اصلاح شود، بلکه می‌تواند در جریان تصویب طرح یا لایحه اعلام نظر کند تا مجلس آن نظر را اعمال کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه این اقدام مجمع خلاف اصل ۱۱۲ قانون اساسی است، اظهار داشت: مجلس نباید به این ایرادات مجمع وارد شود، چرا که در آینده به جای یک شورای نگهبان، دو شورای نگهبان، خواهیم داشت.

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این اخطار گفت: ما نظر شورای نگهبان در خصوص لایحه بودجه را بررسی می‌کنیم و در صورتی که نمایندگان بر مصوبات خود مجدداً اصرار کنند، برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت ارسال می‌شود.

 

الف خ ۷۲ /