معادله انتخاب شهردار تبریز همچنان بدون جواب

در حالیکه مردم کلانشهر تبریز طی هفته های گذشته منتظر تصمیم منتخبان خود در شورای اسلامی شهر مبنی بر انتخاب شهردار می باشند اما گویا بر خلاف تصورات اولیه مبنی بر تشکیل شورایی پرقدرت ،وجود انشقاق در بین افکار منتخبان شورای پنجم باعث شده تا امروز معادله انتخاب شهردار تبریز  آن هم در عرض چند ماه مانده به رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ عقیم بماند و جالبتر اینکه امروز شاهد وعده بیست روز آینده را از عضو هیئت رئیسه شورای پنجم هستیم.

محرم محمد زاده عضو هیئت رئیسه شورای پنجم تبریز در تشریح علت تاخیر در انتخاب شهردار تبریز، ابراز داشت: کاندیداها چهارشنبه هفت قبل برنامه‌‌هایشان را به شورا ارائه داده‌‌اند و فعلا در حال بررسی معیارهای آنان هستیم تا با شاخص‌‌های شورا تطبیق داده و شهرداری را انتخاب کنیم که جوابگوی نیازهای شهر باشد.

وی افزود: یکی از دلایل دیگر تاخیر در انتخاب شهردار عدم اجماع اکثریت بر روی یک گزینه است، ما نمی‌‌خواهیم شهردار با ۷، ۸ رأی انتخاب شود، چراکه درصورت چنین انتخابی در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد، شهردار انتخابی باید حداقل ۱۱ رأی پشتوانه داشته باشد تا با جدیت امور را پیش ببرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تکلیف شهرداری تبریز طی روزهای آتی مشخص می‌‌شود، تاکید کرد: ما نیز دوست داریم سریعاً شهردار را انتخاب کنیم چون کارها با سرپرست پیش نمی‌‌رود، لذا فکر می‌‌کنم طی ۲۰ روز آینده شهردار انتخاب شود.

حال با این توضیحات عضو محترم هیئت رئیسه شورای شهرتبریز هچنان نمی توان با قطعیت از انتخاب شهردار و سامان گرفتن امور شهری  در روزهای آینده نزدیک صحبت کرد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *