×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

انتخابات آمریکا این بار با چهره ای دریده تر در برابر افکار عمومی جهان قرار گرفته است و می رود تا سناریوی کمیک جمهوری خواهان و دموکرات ها را بیش از پیش در مقابل دیدگان مردم این کشور و کشورهای جهان قرار داد.

 

شرح آنلاین- رامین فرهودی: در یک سوی انتخابات آمریکا هیلاری کلینتون دموکرات قرار دارد که بد مستی ها و ارتباطات نامشروع همسرش به عنوان رئیس جمهور سابق آمریکا در کنار رسوایی های حفاظتی وی در وزارت امورخارجه این کشور بهانه های خوبی برای نامزد حزب رقیب داده است.

از سوی دیگر دونالد ترامپ جمهوری خواه زن باره و نژاد پرست و مفسدی قرار دارد که فرارهای مالیاتی و توهین هایش به اقلیت های مذهبی به ویژه مسلمانان و حقیر شمردن زنان موجب شده است تا خوانندگان زن و بازیگران مشهور این کشور با برگزاری کمپین ها و کنسرت های گوناگون در ایالات مختلف نسبت به کسب رای برای رقیب وی اقدام کنند.

اما در این بین برخی از مردم کشور ما نیز در آرزوی پیروزی نامزدی خاص خیال باطل بهبود روابط با کشور غربی و سرسخت در دشمنی با ایران را دارند.

زهی خیال باطل که در صورت پیروزی هر یک از نامزهای ریاست جمهوری آمریکا روابط آنان و رویکرد و نگرش آنها به جمهوری اسلامی ایران تغییر یابد. دشمنی ریشه دار این کشور غربی تنها از سر روابط سیاسی صرف نیست و باید به این امر اختلاف در اعتقادات و آرمان های انسانی و سیاسی را نیز افزود.

فرهنگ سیاسی ایالات متحده مبتنی بر حفظ قدرت بر سر کشورهای ضعیف و حساس جهان است تا با ارعاب و تضعیف حاکمیت آنها و تاثیر بر شاکله سیاسی آنها منافع طیف خاصی از شهروندان این کشور را که ۹۹درصد ثروت آن را در اختیار دارند تامین کنند.

برخی از شبه روشنفکران داخلی بر این اعتقادند که در صورت پیروزی یک حزب خاص در آمریکا سایه جنگ از سر منطقه و به ویژه کشورمان رفع خواهد شد اما واقعیت این است که دموکرات ها همیشه جاده صاف کن جنگ برای جمهوری خواهان بوده اند. دموکرات ها همیشه با اقدامات سیاسی خود موجب تضعیف طرف مقابل شده اند و جمهوری خواهان همیشه با استفاده از این حربه ها لشگر کشی خود را به سمت هدف آغاز کرده اند.

کسانی که در داخل امید به نتیجه انتخابات استکبار جهانی دوخته اند باید توجه داشته باشند که چشم امید آنها به کشوری است سران زناکارش از بیان ارتباطات نامشروع خود در ملاء عام واهمه ای ندارند و تمام فکر و ذکر آنها متوقف کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان های انقلاب اسلامی است.

در تحلیل شرایط کنونی ایالات متحده آمریکا آنچه مردم این کشور و جهان به آن اذعات دارند این است که نظام داخلی آمریکا از تبعیض نژادی در جامعه، عدم توجه به فقر داخلی، دسترسی آزاد مردم به سلاح و خشونت های مسلحانه و سرکوب اعتاراضات داخلی مردم این کشور که گاه با لشگر کشی ارتش به ایالات و شهرهای ان همراه بوده در تنگنا قرار دارند و باید دولت جدید فکری به حال این موضوعات بکند.

کسانی که امید خود را به یک قدرت پوشالی دوخته اند تا شاید با نتیجه انتخاباتش وضع ما هم بهتر شود بی شک چشم خود را بر ظرفیت ها و واقعیت های داخلی بسته اند و باید تجدید نظر اساسی در تفکرات خود نسبت به وضع موجود داشته باشند.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true