افزوده شدن ۱۸۸ هزار بیکار به جمع بیکاران کشور در تابستان امسال

مرکز آمار ایران رسماً گزارش داد، درتابستان ۹۵ حدود ۱۸۷هزار و ۷۳۳ نفر نسبت به بهار ۹۵ به جمعیت بیکاران کشور افزوده شده است.

 

به گزارش شرح آنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش جدیدی که مرکز آمار ایران امروز منتشر کرده است،تعداد بیکاران در تابستان سال جاری به ۳ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۴۱۵ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار،نرخ بیکاری تابستان سال جاری به ۱۲٫۷درصد رسید. روند تغییرات حکایت از آن دارد که این شاخص نسبت به تابستان گذشته ۱٫۸ درصد و نسبت به بهار ۱۳۹۵ معادل۰٫۵درصد افزایش یافته است.

 

 مقایسه دو فصل در سال ۹۵ حاکی از این است  در بهار سال ۹۵ تعداد جمعیت فعال ۲۵ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۴۰۰ نفر و جمعیت بیکار ۳ میلیون و ۱۴۹هزار و ۶۸۲نفر بوده است و در فصل تابستان تعداد جمعیت فعال ۲۶ میلیون و ۳۶۹هزار و ۰۶۱ نفر و تعداد جمعیت بیکار۳میلیون و ۳۳۷هزار و ۴۵نفر بوده است . مقایسه  آمار جمعیت فعال در این دو فصل نشان می دهد  حدود ۶۱۴ هزار و ۶۶۱ نفر به جمعیت فعال جامعه در  فصل تابستان افزوده شده است . با توجه به اینکه تعداد شاغلان در تابستان ۹۵ حدود  ۴۲۶  هزار و ۹۲۸ نفر افزوده شده است حدود ۱۸۷ هزار و ۷۳۳ نفر در فاصله بهار تا تابستان ۹۵ به بیکاران اضافه شده است.

 

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *