نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: مس سونگون کارخانه بزرگ و مهمی در استان آذربایجان‌شرقی است؛ اما اگر صنایع ذوب و فرآوری مس این کارخانه ایجاد نشود هیچ برکتی برای استان نخواهد داشت.   به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس ،حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم عصر دیروز در جلسه شورای اداری استان که […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: مس سونگون کارخانه بزرگ و مهمی در استان آذربایجان‌شرقی است؛ اما اگر صنایع ذوب و فرآوری مس این کارخانه ایجاد نشود هیچ برکتی برای استان نخواهد داشت.

 

به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس ،حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم عصر دیروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: تهران حدود ۱۰۰ سال پبیش ۳۵۰ هزار نفر، تبریز ۳۰۰ هزار نفر و اصفهان ۸۰ هزار نفر جمعیت داشت و در حال حاضر جمعیت استان البرز دو برابر تبریز است.

وی افزود: زمانی که تبریز کمتر از ۸۰ هزار نفر جمعیت داشت بزرگترین بازار مسقف دنیا در این شهر تشکیل یافته که نشان از رونق تجارت این دیار داشت؛ ولی در حال حاضر در تجارت استان مشکلاتی دارد که عنایت مسئولان کشوری را می‌طلبد.

آل هاشم ادامه داد: زمانی دانشگاه تبریز اولین و یا دومین دانشگاه کشور بود ولی به نظر می‌رد کم کم این جایگاه را از دست می‌دهد باید از این دانشگاه بزرگ حمایت شود.

وی بابیان اینکه اگر قیام ۲۹ بهمن سال ۱۳۶۵ تبریز نبود معلوم نبود انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ به پیروزی برسد، اضافه کرد: به قول یکی از نویسندگان بزرگ، تبریز شهری است که به ایران همه چیز داده ولی چیزی از آن نگرفته است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: تبریز ۲۰۱۸ متعلق به نظام و آبروی نظام است و هر چه زودتر باید مسئولان برای استقبال هرچه بهتر از این رویداد آستین‌ها را بالا بزنند و ظرفیت‌های تبریز و آذربایجان را به رخ گردشگرانی که مراجعه می‌کنند بکشند.

این مسئول با بیان اینکه امروز در باکو برج آذربایجان به عنوان بزرگترین برج نیا درست می‌شود، افزود: این در حالی است که راه آهن میانه – تبریز ما را که باید ۱۰ سال پیش افتتاح می‌کردند می خواهند یک سال بعد تا بستان‌آباد برسانند!

آل هاشم در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: درخواست داریم به بحث دریاچه ارومیه عنایت ویژه داشته باشید؛ مسئولان تاکنون تلاش‌های زیادی کرده‌اند اما نیاز به عزم ملی داریم، چرا که خشکی دریاچه ارومیه فاجعه‌ای است که مردم آذربایجان و کل کشور را تهدید می‌کند.

وی همچنین بر لزوم تکمیل اتوبان مرند- تبریز- بازرگان و به سرانجام رسیدن این پروژه تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: مردم قهرمان آذربایجان همیشه همراه نظام و پیرو مقام معظم رهبری و تدابیر امان راحل بودند و نیروهای مسلح ما در دوران مقدس شهدای گرانقدری چون باکری ها را تقدیم نموده اند.

آل هاشم با اشاره به سخنان نابخردانه ترامپ که نظام اسلامی را مورد هدف و نهادهای قانونی از جمله سپاه را مورد تحریم قرار دادند، افزود: بعد از پیروی انقلاب نشان دادیم که هر جا تهدید بیشتر بوده انسجام و وحدت داخلی بین نیروهای نظام و سلایق مختلف بیشتر شده است.

این مسئول از اظهارات بجای ریاست جمهوری در اجلاس اخیر سازمان ملل تشکر و تصرح کرد: آمادگی ملت را برای پاسخگویی به سخنان بی ربط ترامپ اعلام می‌کنیم؛ همه سلایق در مورد حرف‌های ترامپ موضع گرفته‌اند و هیچ هراسی از این اظهارات سخیف نداریم.