ثبت‌نام ۱۶۲ نامزد برای انتخابات مجلس در آذربایجان‌شرقی

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در پنجمین روز از ثبت نام کاندیداهای خبرگان و سومین روز ثبت نام کاندیداهای مجلس مجموع ثبت نام کنندگان داوطلب حضور در این انتخابات به ۱۶۲ نفر رسید.

 

شرح آنلاین: دکتر سعید شبستری شامگه دیروز دوشنبه در این باره گفت: از مجموع ۱۶۲ نامزد حضور در انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی، هشت نفر روحانی و ۱۴ نفر خانم هستند و بالاترین تعداد حضور خانم ها از حوزه انتخابیه تبریز با ۱۱ نفر است.

وی اضافه کرد: تبریز با ۶۶ نفر بیشترین تعداد ثبت‌نامی‌ها و شبستر با ۵ نفر در مجموع کمترین تعداد ثبت‌نامی ها را دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به سن ثبت‌نام‌کننده‌ها، گفت: پایین‌ترین سن ثبت‌نام‌کننده ۳۰ سال متولد ۱۳۶۴ بوده و بالاترین سن ثبت‌نام‌کننده نیز ۸۳ سال دارد و متولد ۱۳۱۱ است.

شبستری بیان کرد: از ورزقان ۶ نفر، اهر و هریس ۱۱ نفر، کلیبر و خداآفرین و هوراند ۷ نفر، ملکان ۸ نفر، مرند و جلفا ۱۴ نفر، هشترود و چاراویماق ۷ نفر، بناب ۶ نفر، بستان‌آباد ۶ نفر، میانه ۹ نفر، سراب ۱۱ نفر و شبستر نیز ۵ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

به گفته وی از نماینده‌های فعلی مجلس شورای اسلامی ۶ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با اشاره به آمار ثبت‌نام‌های مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ۲۰ نفر تاکنون و در پایان مهلت روز ۳۰ آذر ثبت‌نام کرده‌اند که کمترین سن در بین این کاندیداها ۳۱ سال و بیشترین سن نیز ۸۷ سال است.

شبستری همچنین از ثبت نام سه نماینده‌ سابق مجلس خبرگان رهبری در استان خبر داد.

 

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *