انگیزه مضاعف سبزقبایان برای جبران بدشانسی‌ها //صعود سه پله‌ای در انتظار شاگردان خطیبی

تیم فوتبال ماشین سازی تبریز در حالی به مصاف مس رفسنجان می‌رود که شاگردان خطیبی در صورت کسب سه امتیاز این دیدار، می‌توانند شانس خود را برای صعود به رده دهم جدول بیازمایند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از  روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی ماشین سازی تبریز، یاران رسول خطیبی در چارچوب مسابقات هفته پانزدهم لیگ دسته یک فوتبال کشور از ساعت ۱۴ فردا در ورزشگاه شهدای رفسنجان به مصاف مس این شهر می‌رود.

ماشین سازی تبریز در حالی به مصاف مس رفسنجان می‌رود که در پایان هفته چهاردهم این رقابت‌ها با ۱۶ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد و با کسب سه امتیاز این دیدار خارج از خانه می‌تواند به رده دهم جدول صعود کند.

یاران خطیبی در دیدار هفته گذشته خود در استادیوم بنیان دیزل تبریز و در حضور هواداران، موفق شدند تیم مدعی و رده دومی نساجی مازندران را با نتیجه یک-صفر شکست دهند تا اختلاف امتیازی خود با تیم‌های بالاتر جدول را کاهش یابد.

امّا، در آن سوی میدان، مس رفسنجان نیز پس از پیروزی دو-صفر برابر صبای قمِ رده شانزدهمی به استقبال دیدار خانگی مقابل ماشین سازی می‌رود. تیم میزبان با کسب ۱۷ امتیاز از ۱۳ بازی گذشته خود، در رده یازدهم جدول قرار دارد و در صورت پیروزی مقابل ماشین سازی به رده دهم جدول صعود می‌کند. شکست برابر شاگردان خطیبی نیز ممکن است این تیم را به رده پانزدهم جدول برساند.

ماشین سازی و مس رفسنجان که در دیدار گذشته خود کلین شیت کرده‌اند، در این بازی به دنبال ثبت دومین کلین شیت متوالی خود هستند. ماشین سازی در ۱۴ دیدار گذشته خود ۴ برد، ۴ تساوی و ۶ شکست تجربه کرده است. مس رفسنجان نیز در ۱۳ هفته گذشته، ۴ برد به همراه ۵ تساوی کسب و ۴ شکست متحمل شده است.

مس رفسنجان در ۱۳ بازی گذشته خود ۷ بار میزبان حریفان بوده و ۳ بار مقابل آن‌ها به پیروزی رسیده است. ۲ تساوی و ۲ شکست نیز در دیدارهای خانگی این تیم به چشم می‌خورد. نکته قابل توجه در رابطه با دیدارهای خانگی مس رفسنجان، عملکرد مشابه این تیم با ماشین سازی در بازی‌های خانگی است. ماشین سازی با ۱۱ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به مس رفسنجان در رده دهم جدول بازی‌های خانگی قرار دارد. تیم میزبان نیز یازدهم است.

۷ بازی از ۱۴ دیدار گذشته ماشین سازی نیز دیدارهای خارج از خانه بوده که یاران رسول خطیبی در این دیدارها یک برد، ۲ تساوی و ۴ شکست تجربه کرده‌اند. ماشین سازی که در هفته‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است، با پیروزی در این دیدار می‌تواند خود را برای حضور در جمع تیم‌های نیمه بالای جدول رده‌بندی لیگ یک فوتبال کشور آماده کند.

سبزقبایان که در ۵ بازی اخیر خود ۲ برد، یک تساوی و ۲ شکست تجربه کرده اند، با انگیزه مضاعف به مصاف میزبان خود که در ۵ بازی اخیر ۲ برد و ۳ باخت کسب کرده، می‌رودند تا بدشانسی دیدار با مس کرمان را نیز در این دیدار جبران کند.

یادور می شود، تیم فوتبال ماشین سازی در دیدار هفته سیزدهم خود مقابل مس کرمان در حالی با نتیجه یک-صفر شکست خورد که علاوه بر موقعیت‌های متعدد گلزنی، ۳ بار نیز تیرک دروازه مس کرمان را به لرزه در آورد.

بر اساس اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شاهو اصلانی قضاوت دیدار مس رفسنجان و ماشین سازی را بر عهده خواهد داشت. محمدرضا فتحی، عبدالعلی شکرگزار و علیرضا حیدرپناه نیز اصلانی را در این امر یاری می‌کنند.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *