با رانت‌خواران مماشاتی نخواهیم داشت/بدهی ۵۵۰۰ میلیارد ریالی شهرداری تبریز

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه همه دست در دست هم تلاش خواهیم کرد تا رانت و فساد را از بطن مدیریت شهری بزداییم، گفت: به شهروندان عزیز این اطمینان خاطر را می‌دهم که به واسطه شفاف‌سازی و با مبنا قرار دادن پاکدستی، هیچ‌گونه مماشاتی با رانت‌خواران و افراد فاسد نخواهیم داشت.
به گزارش شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس ایرج شهین‌باهر، در مراسم معارفه شهردار تبریز، با اشاره به برخی از مشکلات امروز شهرداری تبریز، اظهار داشت کرد: اعتقاد راسخ دارم که باوجود وضعیت فعلی شهرداری تبریز، بدهی ۵۵۰۰ میلیارد ریالی، حقوق ماهانه ۴۰ میلیارد ریالی، تحقق ۵۵ درصدی بودجه در هفت ماه گذشته و هزینه ۷۲ درصدی بودجه جاری و رکود اقتصادی، هر چه باشد، باعث دلسردی نخواهد شد.
وی در عین حال تاکید کرد: با همراهی و همدلی اعضای شورا و همکاران تلاشگر، صداقت و پاکدستی را سر لوحه قرار خواهیم داد و با بهره‌گیری از نخبگان و فرهیختگان دلسوز، عدالت همگانی، اولویت‌دهی به منافع عمومی، اجتناب از مسائل سیاسی، ملاک‌عمل‌قرار‌دادن قانون، اجرای طرح‌های جامع و تفصیلی، اعتمادسازی بین شهروندان، رفع کدورت‌ها، تدبیر روش‌های درآمدی پایدار به اقتصاد مقاومتی و جهت‌گیری به سمت درآمدهای غیردولتی، از محورهای عمده‌ تلاش در چهار سال آتی خواهد بود.
شهردار تبریز  ادامه داد: بنده و همکارانم در شهرداری تبریز کارمان را با اولویت قراردادن پاکدستی، شروع کرده‌ایم و عدالت در اجرا و انسان‌محوری در مدیریت شعار ما خواهد بود.
شهین‌باهر با تاکید بر اینکه  همه دست در دست هم تلاش خواهیم کرد تا رانت و فساد را از بطن مدیریت شهری بزداییم، افزود: به شهروندان عزیز این اطمینان خاطر را می‌دهم که به واسطه شفاف‌سازی و با مبنا قرار دادن پاکدستی، هیچ‌گونه مماشاتی با رانت‌خواران و افراد فاسد نخواهیم داشت.
وی ایجاد تحول در بافت ناکارآمد شهری را از اهداف کلان شهرداری خواند و یادآور شد: با همراهی شهروندان، اعضای شورا،  مدیران شهرداری، مدیریت کلان استان و ارشادات امام جمعه محترم، گام‌های موثری در رفع مشکل بدمسکنی که مشکل یک سوم شهروندان تبریزی است، برخواهیم داشت.
شهردار تبریز اضافه کرد: در همین مدت کوتاه با همکاری شرکت‌های توانمند بین‌المللی، هماهنگی‌های ارزشمندی را برای شروع این جراحی عظیم شهری آغاز کرده‌ایم.
شهین‌باهر ارتقای شاخص‌های کیفیت زندگی، توسعه حمل و‌نقل عمومی، گسترش فضای سبز و  تعالی فرهنگی را از اولویت‌‌های مهم شهرداری در سال‌های آتی خواند.
وی با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد گوهر گرانبهای زمان را از دست ندهیم، خاطرنشان کرد: از اعضای شورا، تک‌تک شهروندان و مدیران استانی و شهری، تقاضای همدلی و همکاری دارم و از خداوند متعال و ائمه‌اطهار(ع) می‌خواهم در این راه یار و یاور بنده و همکاران ارجمندم باشند.
شهردار تبریز  با قدردانی از تمام شهرداران تاریخ شهر تبریز، گفت: از آقای نجفی، شهردار سابق تبریز و تمام شهرداران و مدیران و همه عاشقان تبریز که سهمی در پیشرفت تبریز داشته‌اند تقدیر کرده و تقاضا می‌کنم در انتقال تجربیات گرانبهای  خود به مدیریت شهری دریغ نکنند.
شهین‌باهر سخنان خود را با قرائت بیتی که بر روی یکی از دیواره‌های مسجد کبود تبریز حک شده است، به پایان برد: کردار بیار و گرد گفتار نگرد/ چون کرده شود کار، بگوید که که کرد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *