شرکت ۲۸۴ اثر در جشنواره سراسری ترنم آسمانی در تبریز

دبیر دومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی ‘ ترنم آسمانی’ گفت: ۲۸۴ اثر از استان های مختلف از جمله قم، اصفهان، لرستان و آذربایجان غربی در بخش های مختلف در این جشنواره شرکت کرده اند.

به گزارش شرح آنلاین سیدمحمدحسین بلاغی، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۷۷ اثر در بخش اجرای زنده، ۱۶۸ اثر در بخش تولیدات استودیویی و ۳۹ اثر در بخش ویژه با عنوان شهدای مدافع حرم شرکت دارند.
وی با بیان اینکه این جشنواره امروز و فردا در مساجد این شهرستان اجرا می شود، اظهار کرد: اجرای زنده این جشنواره شامل رشته‌های همخوانی قرآن کریم، اجرای تواشیح، مدیحه سرایی و ابتهال است.
دبیر دومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی ‘ ترنم آسمانی’ با اشاره به بخش های هشت گانه این جشنواره یادآور شد: بخش تولیدات استودیویی نیز شامل رشته‌های تولیدات آکاپلا، تولیدات موسیقایی، تولیدات زبان های خارجی و تولیدات انشاد فردی است.
بلاغی ادامه داد: به منظور پاسداشت فرهنگ ایثار و دفاع از حریم ولایت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافعان حرم، بخش ویژه این جشنواره با موضوع ‘شهدای مدافع حرم’ برگزار می‌شود.
وی اجرای همزمان ۱۰ محفل قرآنی در مناطق مختلف تبریز را از برنامه های این جشنواره اعلام کرد و گفت: محافل قرآنی ‘نوای ترنم ‘ این جشنواره امروز بعد از نماز مغرب و عشا در ۱۰ مسجد تبریز برگزار می شود.
دومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات ‘ ترنم آسمانی ‘ از سلسله جشنواره های قرآنی آیات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با مشارکت موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق تبریز برگزار می شود.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *