شاهکار بامدادی سهراب در خاک آمریکا // مرادی در کسب مدال طلا هت تریک کرد

نماینده وزنه برداری ایران در دسته ۹۴ کیلوگرم توانست ۳ مدال طلای جهان را کسب کند.

به گزارش  رح آنلاین به نقل از  سایت ورزش سه، در ادامه مسابقات جهانی وزنه برداری ۲۰۱۷ امشب در دسته ۹۴ کیلوگرم ایوب موسوی و سهراب مرادی از ایران روی تخته رفتند.

در این دسته که ۱۱ وزنه بردار حضور داشتند، تمام نگاهها به سهراب مرادی بود. او در حرکت یکضرب توانست با ۳ حرکت ۱۷۶، ۱۸۲ و ۱۸۴ به مدال طلا دست پیدا کند و بالاتر از حریف ازبک قرار بگیرد که ۱۸۳ را بالای سر برده بود.

ایوب موسوی دیگر نماینده ایران هم بعد از اینکه نتوانست ۱۶۶ کیلوگرم را بالای سر ببرد، در حرکت دوم توانست این وزنه را به نام خود ثبت کند. ۱۷۱ کیلوگرم هم توسط ایوب موسوی ثبت شد تا او با عنوان پنجمی به کار خود در یکضرب پایان بدهد.

در حرکت دوضرب وزنه برداران ایرانی آمادگی بالاتری داشتند. ایوب موسوی با بالا بردن وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی توانست در حرکت دوضرب و مجموع به مدال برنز دست پیدا کند تا در اولین تجربه جهانی خود نمره قبولی بگیرد.

سهراب مرادی هم فوق العاده ظاهر شد و توانست بعد از قطعی کردن طلای دوضرب و مجموع با وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی، به رکورد جهان هم حمله کند. سهراب توانست با بالا بردن وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی رکورد ۱۷ ساله وزنه بردار لهستانی را بکشند. همچنین او در مجموع هم ۴ کیلوگرم به رکورد خود افزود.

بدین ترتیب ایران با ۳ طلای سهراب مرادی و ۲ برنز ایوب موسوی به اضافه یک نقره کیانوش رستمی به استقبال شب های آتی رفت.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *