مثلث زر و زور و تزویز در شهرداری و شورا کارآیی بالایی دارد/تصمیم گیری برای مدیریت شهری در محافل خاص

عضو شورای شهر تبریز گفت: تصمیمات شورای شهر و شهرداری نه در شورا بلکه در محافل خاص تصمیم‌گیری می‌شود و مثلث زر و زور و تزویز کارآیی بالایی دارد و من نماینده نیز در خطر هستم.
به گزارش  شرح آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس ، فرج قلیزاده در نطق میان دستور خود در شورای شهر با اشاره به اینکه شهرداری یک نهاد غیردولتی است، اظهار داشت: شورای شهر نیز به عنوان یک نهاد غیردولتی نماد مردم سالاری و دولت محلی است.
عضو شورای شهر تبریز بیان داشت: شورای شهر تحت نظارت مردم کار  می‌کند.
قلیزاده گفت: پیام مردم در انتخابات تغییر بود ولی انتصابات اخیر شهرداری نشان می‌دهد که هیچ اتفاقی نمی‌افتد و اصلاً این حرف مردم شنیده نمی‌شود.
وی با بیان اینکه شرکت سهامی خاص حرکت می‌کند، یادآور شد: دلیل من برای این مسئله که شهردار محترم حداقل مشورت را با شورای شهر در انتصابات را انجام نداد و از ما نظرخواهی نکرد، تقریباً ۵۰ درصد انتصابات تاکنون نشان داد که از خارج شهرداری آمده است و در این انتصابات شهردار این اندازه توجه نداشته که یکسان عمل کند و به ساختارهای قانونی ارزش قائل نشد.
قلیزاده افزود: تصمیمات شورای شهر و شهرداری نه در شورا بلکه در محافل خاص تصمیم‌گیری می‌شود و مثلث زر و زور و تزویز کارآیی بالایی دارد و من نماینده نیز در خطر هستم.
وی گفت: مردم یک بار غفلت کردند و سبب شد تا تبریز به حراج گذاشته شود و آبروی آن از بین برود و درخواست من این است که مردم مطالبه‌گری خود را افزایش دهند.
این عضو شورای شهر تبریز با بیان بدهی و وضعیت نیروی انسانی مجموعه شهرداری تبریز خاطرنشان ساخت: امروز شهرداری تبریز در بحران است و ماه آینده باید حدود ۱۸۰ میلیارد تومان حقوق و مزایا پرداخت کند و این یعنی بحران.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: درآمد شهرداری امور به حداقل رسیده و اگر این بحران نیست چیست؟
قلیزاده با بیان اینکه زور همیشه جواب نمی‌دهد، گفت: مگر مردم تغییر نخواستند  آیا انتصابات اخیر بی‌توجهی به خواسته مردم نبود؟
وی تصریح کرد: اعضای شورا نباید زینت‌المجلس باشند اگر به نظر اعضای شورا بی‌توجهی می‌شود از ابزارهای قانونی که داریم، می‌توانیم استفاده کنیم.
عضو شورای شهر تبریز خطاب به کارکنان شهرداری ابراز کرد: اگر به شما بی‌توجهی شده است شما به شهر بی‌توجه نباشید.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *