استاندار آذربایجان شرقی:اگر مدیری حوصله ارتباط با رسانه ها را ندارد، باید کنار برود

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید مدیران از بین افراد برون گرا انتخاب شوند، اظهار کرد: اگر مدیری حوصله ایجاد ارتباط با رسانه ها و مردم را ندارد، باید از این سمت کنار رود. مجید خدابخش روز دوشنبه با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنا در تبریز اظهار کرد: خبررسانی و اطلاع رسانی در نظام مقدس جمهوری اسلامی از ارکان مهم مردم سالاری دینی و نمود دموکراسی است.
وی با بیان اینکه اکنون نیازهای مخاطبان رسانه ها متفاوت شده است، گفت: مردم تشنه اطلاعات و اخبار در حوزه های مختلف هستند و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی به محملی برای اطلاع رسانی تبدیل شده اند.
استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: در زمان حاضر اتفاقات، اقدامات و اظهار نظرها با سرعت بالا از طریق فضای مجازی در بین مردم پخش می شود.
وی با اشاره به اینکه امروزه به دلیل حضور همه حایی رسانه ها، مدیران بر خلاف دهه های قبل در اتاق شیشه ای نشسته اند، گفت: علاوه بر مطبوعات و خبرگزاری ها، هر فرد به عنوان یک رسانه عمل و بلافاصله وقایع و اتفاقات را در شبکه های مجازی منتشر می کند.
خدابخش با بیان اینکه یکی از تاکیدات من به مدیران استان استفاده از ظرفیت های شبکه های مجازی است، گفت: مدیران باید نسبت به حوزه فعالیت خود اشراف کامل داشته و اخبار و مطالبی را که در این فضا پخش می شوند، رصد کنند و درصورت لزوم پاسخگو باشند.
وی ادامه داد: رسانه ها بهترین ابزار ارتباطی برای گزارش دهی خدمات دستگاه های مختلف به مردم است.
استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خوشحالی از رویکرد تحلیلی و گزارشی ایرنا در پوشش خبری رویدادها گفت: امروزه باید اطلاع رسانی توسط رسانه ها به شکل تحلیلی انجام شود، زیرا دیگر دادن خبر صرف از اتفاقات، ذائقه مردم را سیراب نمی کند.
وی تاکید کرد: یکی از کارکردهای رسانه ها در مقطع کنونی این است که مردم را در مواجه با اخبار آگاه کنند و شرایطی فراهم کنند که مخاطبان هر آنچه را که در شبکه های اجتماعی انتشار می یابد، بدون چون و چرا قبول نکنند.
خدابخش افزود: اصحاب رسانه می توانند با نقد منصفانه و ارائه راهکار، خدمات دستگاه های مختلف را به چالش بکشند و خواهان پاسخگویی مدیران باشند.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *