معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، مطرح کرد؛ تبریز ۲۰۱۸ آغازی برای توسعه صنعت گردشگری آذربایجان

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: سال ۲۰۱۸ آغازی برای آینده‌ای موفقیت‌آمیز در راستای اصلاح روش‌های جذب گردشگر و معرفی هرچه بیشتر تبریز و آذربایجان و به‌تبع آن ایران اسلامی است .

به گزارش شرح آنلاین به نقل از فارس ، رحیم شهرتی‌فر در اولین همایش انجمن حرفه‌ای واحدهای پذیرایی،رفاهی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با اشاره به بحث تبریز ۲۰۱۸ و موضوع جذب گردشگر اظهار داشت: اگر بخواهیم احوال کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته را بررسی کنیم و از روش‌های موفقیت‌آمیز دنیا الگوبرداری کرده و از آن بهره‌مند شویم، باید رمز موفقیت آن کشورها را بررسی کنیم.
وی افزود: در تاریخ اروپا انقلاب صنعتی مقطع مهمی بوده که پس‌ از این مقطع چهره اروپا و حتی دنیا متحول شد و این تحول تنها در ارتباط با صنعت نبود بلکه در بخش‌های عمرانی، آبادانی، اجتماعی، رفاهی و زمینه‌های مختلف به‌سرعت توسعه و به کشورهای مختلف دنیا سرایت پیدا کرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در انقلاب صنعتی ساختار جامعه سریعاً تغییر پیداکرده و آمار جمعیت و مهاجرت افزایش یافت و طلا مبنای پول قرار گرفت، نظام بانکی پا به عرصه وجود نهاد و موانع قانونی موجود بر سر راه فعالیت‌های آزاد اقتصادی حذف شد، به عبارتی نقش دولت در فعالیت‌های اقتصادی کم‌رنگ‌تر و نقش فرد در این فعالیت‌ها پررنگ‌تر شد.
وی بابیان اینکه طی انقلاب صنعتی، دولت تصدی‌‌گری را کم‌تر کرد و اجازه داد آحاد جامعه متشکل به‌صورت آزادانه و بدون موانع قانونی امور پیش ببرند، گفت: وجود یک انجمن حرفه‌ای در استان قابل‌تقدیر بوده و یقیناً موفقیت در این عرصه حاصل می‌شود.
شهرتی‌فر تأکید کرد: دولت بستر و زمینه‌ها را آماده می‌کند تا کسانی که به موضوع به‌صورت حرفه‌ای نگاه می‌کنند، نقش خود را ایفا کنند.
وی بابیان اینکه پس از انقلاب صنعتی بسیاری از امتیازها و انحصارهای دیرپا از میان رفت و شرایط را برای همه آماده کردند، بیان کرد: با توجه به این موضوع تفکر سنتی تحت‌الشعاع اندیشه نوآوری قرار گرفت، چرا که بدون ابداع روش‌های نو و بدون اصلاح روش‌های غلط نمی‌توانیم شرایط را تغییر دهیم، البته منظور از این مسئله زیر پا گذاشتن ارزش‌های سنتی نیست بلکه باید در کنار مراقبت از ارزش‌های سنتی به روش‌های نوگرایانه توجه کنیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: نباید گذشته را نفی کنیم، باید لحظه‌های افتخارآمیز گذشته را یادآور شده و از تلخی‌ها درس عبرت بگیریم و به فکر آینده باشیم.
وی بیان کرد: تبریز شهر اولین‌ها بوده و به این افتخار می‌کنیم که تاریخی رنگین داریم و اگر بنا بر ورود گردشگر به استان باشد، بازدید از بناهای و میراث تاریخی از دیگر مقصدهای گردشگران است اما لازمه تحقق این امر تأمین نیازهای رفاهی و امکانات تفریحی و اقامتی گردشگران است.
شهرتی‌فر بابیان اینکه اگر بنا است به‌عنوان مردمی میهمان‌نواز شناخته شویم، باید این امکانات را فراهم کنیم، اضافه کرد: این اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه انجمن‌های حرفه‌ای و در کنار آن دستگاه‌های دولتی تلاش‌های خود را بکنند تا با توجه به انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ بتوانیم  برای تبریز و استان و کشور خدمت کنیم.
وی تأکید کرد: سال ۲۰۱۸ آغازی برای آینده‌ای موفقیت‌آمیز در راستای اصلاح روش‌های جذب گردشگر و معرفی هرچه بیشتر تبریز و آذربایجان و به‌تبع آن ایران اسلامی است.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *