مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی: تاکنون۲۵ درصد مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس تبریز تکمیل شده است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: تاکنون ۲۵ درصد مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس تبریز تکمیل شده است.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از فارس ، سردار عزت الله جعفری صبح امروز در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان آذربایجان‌شرقی  با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس اظهار کرد: این موزه همزمان با ۹ استان دیگر افتتاح می‌شود، امروز آغاز کاری بوده تا بتوانیم قسمتی از فرهنگ شهدا، رزمندگان، نیروهای مسلح و جهادگران هشت سال دفاع مقدس قدردانی کنیم.
وی افزود: باغ موزه دفاع مقدس در ۶۸ هکتار احداث و از سال ۸۴ کلنگ‌زنی شده و تا به امروز تنها ۲۵ درصد آن تکمیل شده که می‌خواهیم در اسرع وقت پروژه به اتمام برسد، زیرا در صددیم تا دِین شهدا نسبت به خود را ادا کنیم.
جعفری خاطرنشان کرد:نباید ساده از کنار مسائل و شرایط امروزی در جامعه گذشت و خود را گول زد، جوانان ما در معرض خطر قرار دارند و باید جایگاه شهدا در جریان پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع را برای قشر سرنوشت‌ساز جامعه تبیین کرد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان‌شرقی در ادامه اضافه کرد: در استان ۱۰ هزار شهید داریم که ۸۰ درصد آنها جوانان بوده‌اند.
جعفری با اشاره به اینکه باغ موزه دفاع مقدس بخشی از خدمات و ادای دین ماست، گفت: این باغ موزه دارای دو لابی است که می‌خواهیم این موزه به پایگاه معنوی سرداران، ایثارگران و رزمندگان نسل اولی تبدیل شود.
وی تصریح کرد: ما جانبازانی داریم که دو دست و پای خود را از دست داده و ما در این باغ موزه تلاش می‌کنیم به صورت آنلاین زندگی آنها را به جوانان و نسل جدید انقلاب نشان دهیم.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *