معاون وزیر: یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان قیمت در اختیار شهرک ها و صنایع کوچک قرار می گیرد

معاون وزیر و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: در بودجه ۹۷ دولت تسهیلات مناسبی برای صنایع کوچک پیش بینی aده و براساس توافق صورت گرفته، یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این صنایع قرار می گیرد.

به گزارش  شرح آنلاین به نقل از ایرنا، صادق نجفی  در مراسم بهره برداری از فاز یک شرکت گونی بافی وکلنگ زنی فاز دوم این شرکت در مراغه اظهار کرد: با افتتاح فاز نخست این مجموعه با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال برای ۷۰ نفر اشتغالزایی شد و با تکمیل فاز دوم با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال برای ۱۰۰ نفردیگر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
وی با تأکید بر این که وحدت مردم و مسئولان رمز موفقیت است، گفت: باید مدیران در کنار استفاده از سرمایه، تکنولوژی و تجربه خارجی، ظرفیت های داخلی را نیز در راستای ایجاد شغل مد نظر قرار دهند.
نجفی تشریح کرد: بر اساس آمار و ارقام موجود، حرکات خوبی در زمینه صنعت و معدن آغاز شده و در استان آذربایجان شرقی اقدامات مفیدی در حوزه های مختلف صورت گرفته و در دولت تدبیر و امید به رغم مشکلات و کارشکنی‌ های استکبار جهانی و آمریکا، بیش از هفت میلیارد دلار سرمایه‌ خارجی جذب شده است.
وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند که تعداد آنها افزون بر ۸۰ هزار واحد صنعتی می باشد و بیش از ۴۱ هزار واحد آن در شهرک‌ های صنعتی مستقر هستند.
مدیر عامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور با اشاره به اینکه ایجاد و توسعه نواحی صنعتی در دهستان‌ ها در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: در حوزه صنایع، برای ایجاد، نوسازی و افزایش ظرفیت ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد مطالعه و بررسی‌ های لازم انجام گرفته است که با محقق شدن آن، امکان ایجاد ۳۹۲ هزار شغل در این حوزه وجود دارد.
نجفی خاطرنشان کرد: حلقه‌های مفقوده ای در حوزه صنعت و معدن وجود دارد و تا زمانی که این حلقه‌ ها به یکدیگر متصل نشوند، نمی‌ توانیم به وضعیت مطلوب دست یابیم.
وی تأکید کرد: سیاست استفاده از تولید داخلی باید به یک نهضت عمومی تبدیل شود که همه برای ایجاد این نهضت وظیفه داریم و در حوزه رسانه ای با دستور مقام معظم رهبری، کارهای خوبی برای معرفی و حمایت از تولید داخلی انجام شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با تمام وجود در کنار تولید کنندگان هستیم و باید برنامه‌ ریزی‌ های کافی انجام شود تا بازارهای داخلی و خارجی را در اختیار خود داشته باشیم.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *