شهردار تبریز: تقارن نوروز ۹۷ با تبریز ۲۰۱۸ باید نقطه عطفی در برنامه های گردشگری باشد

شهردار تبریز گفت: تقارن نوروز ۹۷ با رویداد تبریز ۲۰۱۸ باید نقطه عطفی در اجرای برنامه های متفاوت در بخش گردشگری باشد.

به گزارش ایرنا، ایرج شهین باهر روز شنبه در جلسه تشکیل ستاد نوروزی شهرداری تبریز افزود: نوروز ۹۷ نقطه اوج‌گیری برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ بوده و این تقارن مهم باید با هماهنگی و همگرایی حوزه‌های اجرایی به هدایت مطلوب برنامه‌های گردشگری منجر شود.
وی اظهار کرد: به همین منظور، ستاد نوروزی در شهرداری تبریز برای برنامه‌ریزی و اجرای مناسب اقدام های ویژه نوروز با عضویت معاونت‌های مرتبط و مسئول تشکیل شده است.
شهردار تبریز یادآوری کرد: با توجه به تقارن این ۲ رویداد مهم و تبلیغاتی در خصوص رویداد تبریز ۲۰۱۸ امسال به طور قطع شاهد نوروز متفاوتی خواهیم شد و از این رو برنامه‌های متفاوتی باید طراحی و اجرا شود.
شهین باهر ادامه داد: معاونت های خدمات شهری و فرهنگی، سازمان سیما، منظر و فضای سبز و اداره کل ارتباطات و بین الملل باید هر کدام نسبت به وظایف ذاتی‌شان چهره متفاوتی از تبریز برای میهمانان و مسافران ارائه کنند.
وی مشارکت شهروندان را در برنامه‌های نوروزی ضروری خواند و گفت: تدارک ویژه تبریز ۹۷باید اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری با تاکید بر فرهنگ بومی و بهره‌گیری از نمادها و آئین‌های سنتی و محلی، از آغازین روز نوروز تا برنامه‌های روز طبیعت پیگیری شود.
به گزارش ایرنا، کلان شهر تبریز از سوی سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده و ستادهای ملی و استانی در رابطه با این رویداد فرهنگی، گردشگری بین المللی تشکیل شده است.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *