تصاویر جمع آوری شده شهدا دوباره نصب می‌شود/ برای فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت ۲۰ میلیارد ریال بودجه اختصاص یافته است

صمدیان گفت: تصاویر تعدادی از شهدا توسط شهرداری تبریز برچیده شده بود که با هماهنگی شورای تامین مقرر گردید از نو نصب شود.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از آناج ، قاسم صمدیان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص گرامیداشت روز شهید اظهار داشت: یکی از گران‌بهاترین فرمایشات امام خمینی(ره) بر این مبناست که بنیاد شهید افسر نهادهاست چرا که شهید افسر انسان‌هاست.

وی ادامه داد: بالاترین نیکی‌ها شهادت است چرا که انسانی وجود خود را علی رغم علایقی که در دنیا دارد برای رفاه و امنیت دیگران فدا می‌کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گفت: می‌خواهیم به فرهنگی دست یابیم که همه‌ی نسل‌ها به جایگاه شهدا متوجه گردند زیرا تکریم منزلت شهداست که فرهنگ ایثار و شهادت را در در جامعه جاری و ساری می‌کند.

وی با بیان اینکه ۲۲ اسفند به نام شهدا نامگذاری شده، تاکید کرد: برای اشاعه‌ی فرهنگ ناب شهدا نیاز به همت جمعی است و رسالت همه ماست که برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا قدم برداریم.

صمدیان همایش همسران، مادران و دختران شهدا، تکریم از همسران جانبازان قطع نخاع، غبار روبی مزار شهدا، دیدار از خانواده‌ی معظم شهدا را از مهم‌ترین برنامه‌های گرامیداشت این روز عنوان کرد‌.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: تعدادی از تصاویر شهدا در مسیر شهدا توسط شهرداری جمع اوری گردیده بود با پیگیری در شورای تامین تصاویر شهدا به سطح شهر بازخواهد گشت.

وی افزود: سال گذشته بنیاد شهید استان رتبه نخست کشوری را در ارائه‌ی خدمات به خانواده‌ی معظم شهدا و ایثارگران را کسب کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران اذعان داشت: بالای ۲۰ میلیارد برای فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت در نطر گرفته شده است که در حال مرمت و بازسازی است.

صمدیان در خصوص آخرین آمار شهدای استان اذعان کرد: استان آذربایجان‌شرقی ۲۳ شهید جبهه مقاومت اسلامی دارد که ۱۵ شهید در استان تدفین شده‌اند و در سال جاری ۱۳ شهید و ۲۱۱ جانباز به خانواداه‌ی ایثارگران افزوده شده است.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *