صندوق نوآوری درآذربایجان شرقی ایجاد می شود

ییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برنامه ایجاد صندوق نوآوری و پژوهش در آذربایجان شرقی اعلام کرد: تفاهم نامه ایجاد این صندوق با ۱۰ میلیارد تومان سرمایه با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی و بخش خصوصی استان در سفر رییس جمهوری به تبریز امضا می شود.

به گزارش شرح آنلاین، بهزاد سلطانی روز دوشنبه در نشست تخصصی با جمعی از اساتید و دانشجویان آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز گفت: ۸۹ شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی فعال است و ۱۸۹ درخواست نیز از این استان برای استفاده از تسهیلات و خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به دست ما رسیده است.
وی افزود: از این تعداد درخواست ۶۴ مورد مصوب و ۳۰ طرح با ۱۱٫۴۴ میلیارد تومان اعتبار عملیاتی شده است.
وی اظهار کرد: جایگاه آذربایجان شرقی از نظر تعداد شرکت‌های دانش بنیان شایسته استان نیست و تلاش می‌کنیم رتبه این خطه را در طول سه سال آینده از پنجم به دوم کشوری ارتقا دهیم.
رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: البته تحقق این مهم با اهتمام استان و سرمایه‌گذاری محقق می‌شود و استاندار آذربایجان شرقی در این خصوص قول حمایت داده است.
وی همچنین با اشاره به برنامه افتتاح برج فناوری ربع رشیدی در جریان سفر رییس جمهوری به تبریز اضافه کرد: این برج به صورت اجاره به شرط تملیک با ظرفیت استقرار ۲۴ شرکت دانش بنیان افتتاح می‌شود.
سلطانی تشریح کرد: توجه به اشتغال مبتنی بر فناوری ضرورتی انکارناپذیر می باشد و نرخ بیکاری در کشور توجه به اقتصاد دانش بنیان را دو چندان کرده است.
وی با تاکید بر لزوم تمرکز در زمینه شکل‌گیری شرکت‌های دانش بنیان مبتنی بر نیاز روز دنیا، ادامه داد: فناوری‌های اصلی، بنیادین و ثروت ساز آینده شامل اینترنت موبایل، رایانش ابری، اینترنت اشیا، چاپ سه بعدی، رباتیک پیشرفته و خودروهای خودران است.
سلطانی، رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشورمان در راستای سفر رییس جمهوری کشورمان به تبریز در این شهر به سر می برد. 
image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *