بیگی: شهرستان‌های اسکو – آذرشهر و عجب‌شیر در مجلس صاحب کرسی می‌شوند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: شهرستان‌های اسکو و آذرشهر که تاکنون با حوزه انتخابیه تبریز بودند، از شهرستان تبریز جدا می‌شوند.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز در مجلس، احمد علیرضابیگی در خصوص افزایش تعداد نمایندگان اظهار داشت:کارگروه متولی بررسی این طرح مسئله توزیع تعداد نمایندگان را به پایان رسانده و پس از بررسی در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور به صحن مجلس شورای اسلامی می‌آید.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این طرح ۴۰ نماینده به تعداد فعلی نمایندگان اضافه خواهد شد، بیان کرد: دو نماینده به تعداد فعلی نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی اضافه می‌شود.

وی افزود: عجب‌شیر و مراغه اکنون یک نماینده دارند که در جریان اصلاحات انجام شده، یک نماینده به این حوزه انتخابیه اضافه می‌شود.

علیرضابیگی ادامه داد: شهرستان‌های اسکو و آذرشهر که تاکنون با تبریز بودند، از شهرستان تبریز جدا می‌شوند و از این پس به عنوان یک حوزه مستقل، یک نماینده در مجلس شورای اسلامی خواهند داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه حوزه هریس از اهر جدا شده و به تبریز اضافه می‌شود، افزود: تبریز همچنان ۶ نماینده در مجلس خواهد داشت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان اهر نیز با شهرستان هوراند یک نماینده در مجلس خواهند داشت.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *