دولت در تامین نیاز تولیدکنندگان به ارز عملکرد خوبی نداشته است/ با وجود واریز پول، ارز دولتی در اختیار خودروسازان قرار نگرفت

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: تولیدکنندگان خودرو اعلام کردند که پول خود را به حساب دولت واریز کرده‌اند اما دولت، ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را در اختیار آنها قرار نداده است.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم ورزقان، رضا علیزاده درخصوص تاثیرات افزایش نرخ ارز بر قیمت قطعات خودرو تولید داخل اظهار داشت: افزایش نرخ دلار مسلما اثراتی بر روی قیمت تمام شده خودرو و تامین مواد اولیه قطعه‌سازان داخلی دارد و موجب افزایش قیمت آنها می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به‌منظور رفع مشکل نوسانات ارزی چاره‌اندیشی شود، گفت: افزایش نرخ دلار از ۳ هزار ۶۰۰ به ۴ هزار و ۲۰۰ تومان قطعا در قیمت محصولات تاثیرگذار است و مشخص نیست که آیا دولت توان تامین نیاز ارزی  تولیدکنندگان را دارد.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس با اشاره به اینکه تا کنون دولت در تامین نیاز  ارزی قطعه‌ سازان و خودروسازان عملکرد خوبی نداشته است، ادامه داد: تولیدکنندگان خودرو اعلام کردند که پول خود را به حساب دولت واریز کرده‌اند اما دولت، ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را در اختیار آنها قرار نداده است.

وی با بیان اینکه اگر دولت نتواند به فرمولی ارائه شده عمل کند شرایط بدتر می‌شود، تصریح کرد: باید تدبیری اساسی در نظر گرفته شود تا قطعه‌سازان و خودروسازان دچارآسیب بیشتر نشده و با مشکل اساسی مواجه نشوند، از سوی دیگر جامعه نیز توان افزایش قیمت محصولات تولیدکنندگان خودرو داخلی را ندارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جلسه‌ای را در خصوص مباحث ارزی در کمیسیون صنایع و معادن برگزار می‌کنیم، اضافه کرد: باید این جلسات مشترک را به منظور دستیابی به راه‌کاری مشخص در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت برگزار کنیم.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در جلسات مشترک با وزارت صنعت، معدن و تجارت باید مشکلات تولیدکنندگان در عرصه صنعت خودرو و توان خرید مردم را درنظر داشته باشیم.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *