جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه‌ در ۵ رشته متنوع ورزشی برگزار می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه‌(هارنا) در ۵ رشته متنوع ورزشی برگزار می‌شود.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از رابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، ایوب بهتاج از برگزاری بیست و پنجمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره قیه‌(هارنا) در پنج رشته متنوع ورزشی خبر داد.

ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی از برگزاری بیست و پنجمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه‌(هارنا) در ۵ رشته متنوع ورزشی خبر داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی گفت: طبق روال هرساله بیست و پنجمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره‌قیه‌(هارنا) امسال نیز همزمان با کوچ عشایر در منطقه گردشگری و سر سبز هارنا از توابع شهرستان کلیبر برگزار می‌شود.

وی افزود: در پی استقبال گسترده اهالی منطقه و همچنین استان‌ها و شهرستان‌ها همجوار قصد آن را داریم که امسال این جشنواره را گسترده تر و با شکوه‌تر از سال‌های گذشته و به صورت کشوری برگزار نماییم.

بهتاج در ادامه از برگزاری چندین مسابقه در رشته‌های ورزشی مختلف و متنوع از جمله طناب‌کشی‌، دوومیدانی و کشتی آشیرما در بخش مردان‌، تیراندازی با کمان به صورت سواره در بخش بانوان و همچنین کورس سواره در دو بخش بانوان و آقایان خبر داد و افزود: امسال با تلاش‌های کمیته‌های مختلف برگزاری جشنواره، پیست اسب‌دوانی یک هفته قبل از برگزاری مراسم آماده شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: در این دوره با برگزاری جشواره بصورت کشوری‌، افزایش تعداد کورس‌های این جشنواره را پیش بینی نموده‌ایم.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *