هفدهم اردیبهشت روز آذربایجان‌شرقی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی از برگزاری نشست ویژه استان شناسی به مناسبت نامگذاری روزی به نام آذربایجان‌شرقی در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از فارس، محمد محمدپور اظهار کرد: در هفدهمین روز  از اردیبهشت ماه ٩٧ و همزمان با ششمین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نشست استان شناسی  آذربایجان‌شرقی با حضور مقامات استانی، اصحاب فرهنگ و هنر استان و اهالی فرهنگ و هنر آذربایجانی‌های مقیم تهران برگزار می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این نشست با هدف معرفی هرچه بیشتر رویداد تبریز ٢٠١٨ و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام و همراه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و بومی برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: این مراسم که از ساعت ١٠ صبح آغاز خواهد شد ؛ همراه با  نشست ویژه استان شناسی و سخنرانی مقامات استانی و کشوری برگزار شده  و شعرا و ادبا و هنرمندان به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

همچنین در این روز، اجرای نمایش‌های خیابانی، برپایی نمایشگاه عکس از آثار برگزیده جشنواره فیروزه به همت شهرداری تبریز برگزار خواهد شد و سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان نیز با برگزاری کارگاههای نگارگری و تصویرگری و پخش و توزیع محصولات فرهنگی ازجمله کتاب و لوح های فشرده نسبت به معرفی جاذبه های استانی و معرفی رویداد تبریز ٢٠١٨ خواهد پرداخت.

گفتنی است، سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ ١٢ تا ٢٢ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برپا است.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *