افت سهام نزدک و اس‌اندپی

تمرکز سرمایه‌گذاران به تنش‌های تجاری جهانی و انتظار آنها برای دیدار آمریکا با بانک مرکزی اروپا موجب شد سرمایه‌گذاران به سوی سرمایه‌های امن هجوم آوردند و نوار سود سهام تکنولوژی پاره شد.

به گزارش شرح آنلاین به نقل از رویترز، در پایان معاملات بازارهای سهام در پنج‌شنبه شب، شاخص‌های اس‌اندپی و نزدک افت کردند؛ درحالی‌که با تمرکز سرمایه‌گذاران به تنش‌های تجاری جهانی و انتظار آنها برای دیدار آمریکا با بانک مرکزی اروپا، سرمایه‌گذاران به سوی سرمایه‌های امن هجوم آوردند و نوار سود سهام تکنولوژی پاره شد.

روز پنج‌شنبه با تمرکز به تنش‌های تجاری به علت مناقشات آمریکا و متحدان اروپاییش پیش از اجلاس گروه ۷ (جی‌۷)، قیمت اوراق خزانه‌داری آمریکا بالا رفت.

سرمایه‌گذاران در مورد کند شدن مذاکرات در این اجلاس که قرار است جمعه و شنبه در کوبک برگزار شود، نگران هستند؛ رییس‌جمهور ترامپ قبل از این اجلاس اشاره کرده است که به مواضع تجاری سفت‌وسخت خود و تعرفه‌های سنگینی که برای واردات فولاد و آلومینیوم از اروپا، کانادا و مکزیک، وضع کرده است، پایبند خواهد ماند.

کانادا و مکزیک این اقدام آمریکا را با وضع تعرفه بر طیفی از کالاهای وارداتی از این کشور تلافی کرده‌اند و اروپا هم وعده داده است همین کار را انجام دهد.

کوینسی کوروسبی، استراتژیست ارشد بازار در پرودنشال فایننشال، می‌گوید: همان اندازه که اجلاس جی ۷ اهمیت دارد، اجلاس بانک مرکزی اروپا با فدرال‌رزرو آمریکا هم که قرار است هفته آینده برگزار شود، بسیار پر اهمیت است. هر دوی این اجلاس‌ها باعث جهت‌گیری بازار خواهند شد.

میانگین صنعتی داوجونز ۹۵.۰۲ واحد یا ۰.۳۸ درصد رشد کرد و به ۲۵۲۴۱.۴۱ واحد رسید.

اس‌اندپی ۱.۹۸ واحد یا ۰.۰۷ درصد افت کرد و به ۲۷۷۰.۳۷ واحد رسید.

کامپوزیت نزدک ۵۴.۱۷ واحد یا ۰.۷ درصد افت کرد و به ۷۶۳۵.۰۷ واحد رسید.

در بازار ارز، نرخ دلار در برابر ین تا ۱۰۹.۶۹ ین پایین آمد و فاصله خود را با رکورد ۱۱۱.۳۹ ین که تنها یک ماه قبل ثبت کرده بود، بیشتر کرد.

نفت خام آمریکا ۶ سنت تقویت شد و در قیمت ۶۶.۰۱ دلار برای هر بشکه بسته شد. برنت هم در ۷۷.۳۲ دلار برای هر بشکه به کار خود پایان داد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *