دخالت امارات در حمله تروریستی اهواز دور از ذهن نیست

ربیعه بن صباح الکواری’ استاد دانشگاه قطر در مقاله ای با اشاره به حمله تروریستی روز شنبه گذشته در اهواز ، نوشت : دخالت امارات در این حمله دور از ذهن نیست چرا که ابوظبی در سال های اخیر به ترویج فتنه گری در همه جای جهان مشغول بوده است.

شرح آنلاین – ایرنا: الکواری در مقاله خود که روزنامه الشرق منتشر کرد با طرح این پرسش که ‘آیا کشور امارات در اقدام تروریستی اهواز دست دارد ‘ افزود : دولت امارات به ویژه حکومت ابوظبی همچنان به ایجاد مشکلات و ترویج فتنه گری در همه سرزمین ها مشغول بوده و هست و نقش این کشور محدود به این اقدامات نیست بلکه اکنون به یک کشور مشکوک به دخالت در همه جنایت های تروریستی در مناطق عربی ، آفریقایی و برخی کشورهای غیر عربی تبدیل شده است .
نویسنده می نویسد : اینکه بعد از حمله تروریستی در اهواز انگشت اتهام ایران به سوی برخی کشورهای همسایه و به شکل آشکار به سمت امارات نشانه رفته است امر عجیب و غریب یا شگفت انگیزی نیست چرا که این کشور همیشه در اقدامات زشت و کثیف علیه کشورهایی که سیاست آنها مورد پسند و منطبق با خواسته های این امیر نشین نیست ، دخالت داشته است و این مسئله نمایانگر طغیانگری و خودپسندی و ادامه لجاجت های این کشور است .
به نوشته الکواری، امارات همچنان به سیاست های خود علیه کسانی که با رویکردهای توسعه طلبانه و آزمندی این کشور موافق نیستند ادامه خواهد داد و بر اساس یک نقشه دراز مدت و برنامه های از پیش طراحی شده در صدد اجرای سیاست های طمع کارانه خود در منطقه و جهان است .
وی حمله تروریستی اهواز را ناشی از وجود حس خود بزرگ بینی و دیوانگی کسانی دانست که در پشت این عمل زشت قرار دارند و اظهار داشت : جهانیان با محکوم کردن این اقدام که همه قوانین و عرف های شناخته شده بین المللی را نادیده گرفته است سیلی محکمی بر صورت کسانی زدند که این اقدام تروریستی را در اهواز انجام دادند.
الکواری تاکید کرد : در حالی که اغلب کشورهای منطقه این اقدام که در تضاد با حق همجواری است را محکوم و مورد نکوهش قرار دادند و آن را یک جنایت زشت و هولناک توصیف کردند ما شاهد سکوت و خاموشی برخی کشورهای متکبر بودیم که با امارات همسویی نشان دادند در حالیکه قطر جزو اولین کشورهایی بود که مخالفت خود را با تروریسم اعلام و این حمله تروریستی را محکوم کرد .
استاد دانشگاه قطر با غیر قبول خواندن حمله تروریستی اهواز ، نوشت : این اقدامات خبیثانه که بر پایه کشتن افراد بی گناه استوار است ترویج فتنه گری است و توجیهی ندارد .
وی پیش بینی کرد در روزهای آینده دست های پنهان این جنایت بر ملا و فاش خواهد شد و جهانیان با گروههایی که پشت این قضایا قرار دارند آشنا می شوند و کسانی که در امنیت کشورها اخلال گری و بی شرمانه در امور داخلی آنها دخالت می کنند رسوا خواهند شد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *