۱۲۲۰۰ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان/ تقسیط بلند مدت بیمه کارفرمایان بدهکار انجام می شود

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از پرداخت ماهانه ۱۶۰میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری به ۱۲هزار و ۲۰۰ نفر در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار شرح آنلاین، جعفر سمساری شامگاه دیروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در این استان در مقایسه با سال های گذشته تغییر چندانی نکرده و این رقم را می توان ثابت دانست.

وی افزود: در حال حاضر تامین اجتماعی استان بیش از دو میلیون نفر از جمعیت استان را تحت پوشش خود قرارداده و در حال حاضر ماهانه دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مستمری بازنشستگی به ۱۶۷ هزار مستمری بگیر این سازمان در استان پرداخت می کند.

سمساری با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد خدمات سازمان متبوع وی در استان به صورت غیرحضوری انجام می شود اظهار داشت: طرح ساختار نوین خدمات بیمه ای در تمام شعب آذربایجان شرقی انجام می شود که در کنار آن برای سرعت بخشیدن به ارایه خدمات تامین اجتماعی، چند پیشگی همکاران در شعب پیگیری می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان در ادامه با اشاره به وضعیت فضای کسب و کار در سطح کشور گفت: به منظور کاهش فشار بر کارفرمایان و حفظ فضای کسب و کار فعلی اقدام به بخشودگی یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال جرایم بیمه ای کردیم که ۶۰۰ میلیارد ریال آن مربوط به جرایم تاخیر پرداخت بود.

سمساری تقسیط بلند مدت بدهی بیمه ای کارفرمایان را یکی دیگر از اقدامات حمایتی این سازمان در استان عنوان کرد و اظهار داشت: این تقسیط تا ۴۵ قسط انجام می شود و در صورت ناتوانی کارفرما با تایید مراجع کارشناسی در این سازمان تا ۶۰ قسط نیز افزایش می یابد.

وی تشکیل جلسات متعدد با تشکل ها ، انجمن ها و اتاق بازرگانی برای رفع موانع بیمه ای کارگران و کارفرمایان را از اقدامات دیگر این سازمان برای تحت پوشش قرار دادن آنان اعلام کرد.

به گفته سمساری کارفرمایانی که از طریق مراکز کاریابی اقدام به جذب نیرو کنند تا دو سال و کارفرمایانی که کارورزان دانشگاهی را به مدت شش ماه به کارگیری و آموزش دهند از ۲۰ درصد تخفیف تا دو سال آینده برخوردار می شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان از تحویل گرفتن زمین جدید بیمارستان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: مراحل طراحی نقشه در حال انجام است و بیمارستان در تبریز از طریق شرکت خانه سازی سازمان احداث می شود.

وی در پایان کسب رتبه اول امتیازات تخصصی و رتبه دوم امتیازات عمومی طرح شهید رجایی توسط تامین اجتماعی در بین ۵۵ دستگاه اجرایی آذربایجان شرقی را از دیگر افتخارات این اداره کل عنوان کرد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *