استفاده از توان ۶۵ دستگاه ژنراتور ادارات برای عبور از پیک تابستان۹۷

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از به کارگیری ۶۵ دستگاه ژنراتور ادارت برای عبور از پیک مصرف تابستان ۹۷ خبر داد.

شرح آنلاین – روابط عمومی برق تبریز: عادل کاظمی در خصوص اقدامات دفتر مدیریت مصرف برای جلب همکاری ادارات و صنایع اظهار داشت: بازرسی، ممیزی و پایش مصرف انرژی بیش از ۳۹۵ اداره کل و زیر مجموعه ادارات، توسط همکاران مدیریت مصرف، نمایندگان استانداری و فرمانداری به انجام رسید.

وی با اشاره به هماهنگی ها و اقدامات انجام شده جهت بازدید از ادارات گفت: کاهش بار حاصل از شناسایی و  به کارگیری دیزل ژنراتورهای موجود در ادارات در ساعات اوج بار، ۲۴٫۷ مگاوات بوده  است.

کاظمی با اشاره به همکاری مشترکین اداری،صنعتی، کشاورزی و تجاری در برنامه های پاسخگوئی بار اظهارداشت: شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سال ۹۷ تعداد ۶۵۷  تفاهم نامه با ادارات ، صنایع، و … منعقد کرده بود که مجموع توافق صورت گرفته برای کاهش دیماند از این محل ۶۵٫۲ مگاوات  پیش بینی شده بود.

گفتنی است میزان توافق صورت گرفته با مشترکین اداری، صنعتی، کشاورزی در برنامه پاسخگوئی بار که قبلا ۶۵٫۲مگاوات ذکر شد پس از تایید شرکت توانیر نهایی خواهد گردید.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای مدیریت مصرف انرژی جهت فرهنگسازی و کاهش پیک بار سال ۹۷تشریح کرد: دو دوره آموزشی برای بانوان شاغل در ادارات و دانشگاه تبریز، یک دوره آموزشی مدیریت مصرف برای بسیج مهندسی آذربایجان شرقی  و دو دوره آموزشی برای کارکنان و پرسنل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی برگزار شده است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: همچنین برای کاهش مصرف انرژی، با هماهنگی استانداری محترم آذربایجان شرقی ، ساعات کار ادارات از ۳۰ تیر ماه تا ۱۷ مرداد ماه تغییر یافت که کاهش پیک بار در حدود۱۴ مگاوات را موجب گردید.

کاظمی همچنین افزود: با هماهنگی انجام شده با هیات امنای شهرک های صنعتی، به غیر از همکاری در طرح های پاسخگوئی بار، فیدرهای تغذیه کننده این شهرک ها، در ایام توافق شده تا ۹۰ درصد کاهش بار داده شد که تاثیر این طرح در کاهش پیک شبکه بطور متوسط ۳۹٫۵ مگاوات بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، با اشاره به مجموع کاهش پیک بار متاثر از اقدامات مدیریت مصرف شرکت گفت: کاهش پیک بار موثر مدیریت مصرف به غیر مدیریت استراتژیک بار، ۱۴۳٫۴ مگاوات بوده است.

گفتنی است عملکرد شرکت توزیع نیروی برق تبریزدر سال ۹۶، ۳۷۷/۱۰۰ مگاوات بوده که با افزایشی چشمگیر به  ۱۴۳٫۴ مگاوات در سال ۹۷ رسیده است.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *