امضای سند همکاری نظامی جمهوری آذربایجان و ازبکستان

وزیران دفاع جمهوری آذربایجان و ازبکستان در حاشیه اجلاس شورای وزرای دفاع کشورهای همسود سند برنامه همکاری نظامی در سال ۲۰۱۹ میلادی امضا کردند.

شرح آنلاین: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، روز جمعه گزارش داد : این سند همکاری در جریان سفر « ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و دیدار وی با « عبدالسلام عزیز اف» در تاشکند امضا شد .
بنا به این گزارش، وزیر دفاع ازبکستان در مراسم امضای این سند دوجانبه علاقمندی کشورش برای گسترش همکاری نظامی با جمهوری آذربایجان را اعلام کرد .
وزیران دفاع جمهوری آذربایجان و ازبکستان ،در این دیدار در مورد شرایط فعلی همکاری های نظامی در حوزه های دفاعی و آموزش نظامی ، تقویت روابط متقابل در عرصه نظامی فنی بحث و تبادل نظر کردند .
همچنین اعلام شد ، ازبکستان برنامه ریزی کرده است در رابطه با تبادل تجربه در حوزه آموزش نظامی برنامه های مشترک با جمهوری آذربایجان اجرا کند .
بر اساس توافق حاصله کارشناسان نظامی ازبکستان به عنوان ناظر در تمرینات بین المللی به میزبانی جمهوری آذربایجان مشارکت خواهند داشت .
اجلاس شورای وزیران دفاع کشورهای همسود امروز ( جمعه ) به ریاست «سرگئی شویگو ا» وزیر دفع روسیه در تاشکند پایتخت ازبکستان برگزار می شود .
در این اجلاس وزیران دفاع کشورهای همسود شامل روسیه، بلاروس، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ارمنستان، قرقیزستان،تاجیکستان و ازبکستان چشم انداز همکاری های نظامی و امنیتی را بررسی خواهند کرد .
شرایط فعلی منطقه آسیای مرکزی، راهکارهای مقابله باتروریسم بین المللی، برگزاری برنامه های مشترک در سال آینده میلادی در رابطه با هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم ،مبادله اطلاعات نظامی میان کشورهای همسود، توسعه سیستم واحد وزارت خانه های دفاع کشورهای همسود در زمینه کنترل و ارزیابی شرایط تشعشعات و فعالیت های شیمیایی و بیولوژیکی از جمله موضوعات مورد مذاکره این اجلاس اعلام شده است .

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *