سخنگوی ستاد اربعین: سربازان می توانند از طریق مراکز عقیدتی برای زیارت اقدام کنند

رئیس ستاد اربعین گفت: اتباع افغانی می توانند برای کاهش هزینه های اخذ روادید به دفاتر اتباع استانداری ها مراجعه کنند.

شرح آنلاین: شهریار حیدری شامگاه دیروز یکشنبه در گفتگو با رادیو اربعین در تشریح این خبر اظهار داشت: به طور قانونی تفاوتی بین زائران ایرانی و افغانی  در میزان مبلغ روادید در نظر گرفته نشده است و اتباعی که اقامت یک ساله در دست دارند می توانند با مراجعه به اداره اتباع و مهاجرین ناجا نسبت به دریافت روادید اقدام کنند.

وی تاکید کرد: طبق مذاکرات انجام یافته و راهکارهای پیش بینی شده صدور روادید برای اتباع افغانی که گذرنامه دست نویس دارند تنها در کنسولگری های تهران، کرمانشاه، اهواز و مشهد امکان صدور روادید وجود دارد.

حیدری در خصوص زمان آغاز صدور روادید اتباع خارجی نیز گفت: اتباع خارجی ار امروز ۲۲ مهر ماه می توانند نسبت به اخذ روادید اقدام کنند.

سخنگوی ستاد اربعین در خصوص مشمولان نظام وظیفه نیز گفت: مشمولان خدمت نظام وظیفه می توانند با راهکارهای پیش بینی شده به مراکز نظام وظیفه مراجعه کرده و نسبت به اعزام زیارت اقدام کنند.

سربازان می توانند از طریق مراکز عقیدتی سیاسی و یگان خود نسبت به اعزام مراجعه کنند

وی همچنین در خصوص سربازان مشغول خدمت افزود: سربازان می توانند از طریق مراکز عقیدتی سیاسی و یگان خود نسبت به اعزام مراجعه و با توجه به راهکارهای پیش بینی شده برای زیارت اربعین اعزام شوند.

حیدری خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از دو هزار و ۵۰۰ دفتر حج و زیارت آماده خدمت رسانی به زوار جهت اخذ روادید هستند که توسط سامانه سماح به ثبت کنندگان معرفی می شوند.

سخنگوی ستاد اربعین در خصوص تسهیلات صدور گذرنامه نیز گفت: هم اکنون صدور گذرنامه در کمتر از ۴۸ ساعت از طریق مراکز پلیس +۱۰ سراسر کشور انجام می شود و در تهران علاوه بر این مراکز در محل پلیس گذرنامه در کمتر از دو ساعت صدور گذرنامه انجام می شود.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *