رئیس هیئت مدیره انجمن نیرو محرکه همگن و قطعه سازان آذربایجان شرقی: قطعات سمند تبریز باید از داخل استان تامین شود

رئیس هیئت مدیره انجمن نیرو محرکه همگن و قطعه سازان آذربایجان شرقی تهیه قطعات سمند تولیدی تبریز از داخل استان را خواستار شد.

رضا پاشایی در گفتگو با خبرنگار شرح آنلاین با بیان اینکه آذربایجان شرقی ظرفیت های خوبی در تولید قطعات ایمنی و نیرو محرکه برای صنعت خودروسازی کشور به ویژه استان دارد افزود: با وجود قطعه سازان مطرح و متخصص در  این استان به خصوص تبریز خودروسازان باید از ظرفیت های موجود استفاده و تمام همت خود را صرف حمایت از آنان کنند.

وی اظهار داشت: در سالی که مزین به چشم انداز “حمایت از کالای ایرانی” از سوی مقام معظم رهبری شده و با توجه به تاکیدات ایشان در ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی، حمایت از قطعه سازان یک وظیفه شرعی و ملی برای خودروسازان است.

رئیس هیئت مدیره انجمن نیرو محرکه همگن و قطعه سازان استان ادامه داد: متاسفانه در خصوص تولید قطعات سمند تبریز علی رغم پیگیری های مکرر ما و اعلام عدم نیاز ایران خودرو به همکاری با قطعه ساز جدید، این شرکت در حال عقد قرارداد با شرکت های غیر بومی بوده و این امر نیازمند پیگیری مسئولان و نمایندگان مجلس است.

پاشایی بهره مندی از توان قطعه سازان استان و تبریز را موجب ارتقای کیفیت محصولات تولیدی خودرو سازهای استان اعلام کرد و افزود: متاسفانه اراده ای برای بهره برداری از این ظرفیت در طرف مقابل دیده نمی شود و حرکت های موازی موجب تکدر خاطر فعالان صنعت قطعه سازی می شود که باید در این خصوص شفاف سازی های لازم صورت گیرد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *