×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

بانک جهانی طی گزارشی اعلام کرد: جمهوری آذربایجان در شاخص بهبود فضای کسب و کار، رتبه ۲۵ را به خود اختصاص داد که بالاترین شاخص در میان کشورهای اروپا و آسیای مرکزی است.

شرح آنلاین – پایگاه خبری رپورت نوشت: در گزارش ‘ Doing Business 2019: Training for Reform ‘ بانک جهانی،آمده است: جمهوری آذربایجان با اجرای هشت مورد اصلاحات جایگاه خود را بهبود داده است .
بر اساس این گزارش، کشورهای اروپا و آسیای مرکزی برای تکمیل فعالیت واحدهای اقتصادی کوچک و متوسط به آهنگ اصلاحات سرعت بخشیده اند .
برای بهبود فضای کسب و کار، در سال گذشته میلادی، ۵۴ مورد اصلاحات در این کشورها اجرا شده است .
همچنین در همه این ۲۳ کشور، اصلاحات کمک کننده به ایجاد اشتغال جدید و بهبود فعالیت واحدهای اقتصادی خصوصی انجام گرفته است .
بر اساس گزارش بانک جهانی، تسهیلات قابل توجه در فرآیند تجهیز واحد های تولیدی با نیروی برق در جمهوری آذربایجان به کار گرفته شده و مدت آن از ۵۶ روز قبلی به ۴۱ روز کاهش یافته است .
همچنین سرمایه گذاری های لازم در زیرساخت شبکه های برق انجام گرفته و سیستم ملی مدیریت انرژی برق در جمهوری آذربایجان ایجاد شده است .
یکی دیگر از اصلاحات اقتصادی در جمهوری آذربایجان بکار گیری تسهیلات جهت کسب مجوز برای امور ساختمان است .
در گزارش بانک جهانی اعلام شده است که ترکیه با اجرای هفت اصلاحات در رتبه بندی جهانی در رده ۴۳ قرار گرفته است و در این کشور لغو حداقل سرمایه مورد نیاز برای آغاز فعالیت های اقتصادی موجب آسان تر شدن کسب و کارها شده است .
ارسال اسناد مورد نیاز از طریق سیستم الکترونیکی ، ارایه اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های مالیاتی ، ساده سازی روند دریافت وام از جمله موارد بهبود فضای کسب و کار در این کشور اعلام شده است . ولی افزایش هزینه های واگذاری اموال به دیگران موجب سخت تر شدن ثبت اموال در ترکیه شده است .
روسیه با اجرای چهار اصلاحات در رتبه بندی جهانی در رده ۳۱ قرار گرفته است و اصلاحات این کشور شامل کاهش هزینه های مالیاتی در شهرهای بزرگ از جمله مسکو و سنت پترزبورگ است .
بکارگیری سیستم آنلاین در امور گمرکی موجب آسان تر شدن تجارت بین المللی در روسیه شده است و در این کشور مدت کسب مجوز برای ساخت انبار ها تا ۱۳ روز کاهش یافته است .
بنا به این گزارش در گرجستان سه اصلاحات انجام گرفته و فرایند آغاز فعالیت های کسب و کار و تهیه اسناد حقوقی تسهیل شده ولی در این کشور هزینه های مربوط به مالیات مضاعف افزایش یافته است .
در گزارش بانک جهانی آمده است: به طور کلی کشورهای اروپا و آسیای مرکزی تجارت بین المللی و هزینه های مالیاتی را در کانون توجه قرار دادند و در ۱۰ سال اخیر به ترتیب ۹ و ۸ اصلاحات اجرا شده است .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true