وزیر صنعت معدن تجارت: برای تفویض اختیار در حوزه معدن هیچ محدودیتی نداریم / انقلاب در حوزه معدن امکان پذیر است

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت بخش معدن  را دارای ظرفیت بسیار بزرگ و بی بدیلی عنوان کرد و گفت: برای تفویض اختیار در حوزه معدن هیچ محدودیتی نداریم.

به گزارش خبرنگار شرح آنلاین؛ رضا رحمانی امروز در مراسم معارفه و تودیع رییس سازمان مهندسی معدن با تاکید بر اینکه بخش معدن می تواند در توسعه اقتصاد ملی نقش موثر و فعال ایفا کند افزود: برای انجام بهتر امور در راستای تفویض اختیار به استانها ، تشکلها و نظام مهندسی معدن آمادگی کامل در وزارت صمت وجود داردتا همه متخصصان این عرصه درتصمیم گیری ها شریک شوند.

وزیر صنعت معدن تجارت با اشاره به ابلاغ نقشه راه معدن گفت: تدوین و ابلاغ نقشه راه معدن نشان دهنده آغاز کار مبنایی برای آغاز فعالیت توسعه ای است.

وی تاکید کرد: باور دارم که انقلاب در حوزه معدن امکان پذیر است .

رحمانی با اشاره به تشکیل اتاق فکر معدن ادامه داد: فعالان بخش معدنی می توانند ایده های خود را ارائه کنند.

وزیر صمت افزود: اگر توسعه و شکوفایی بخش معدن نیازمند اصلاح زیر ساخت ها، توسعه اکتشاف و ایده های جدید ممکن باشد، آماده همکاری با تمامی تشکل ها برای شکوفایی وافزایش سهم بخش معدن در تولید ناخالص ملی هستیم.

وی با تاکید بر لزوم تعریف چند معدن مگا سایز افزود: زیر ساخت های لازم نیز باید هماهنگ با نقشه راه معدن باشند.

رحمانی خاطر نشان کرد:با بخش های دیگر نیز در زمینه ایجاد زیر ساخت ها هماهنگی های لازم انجام یافته اما صاحبنظران و فعالان بخش معدن اساسی ترین رکن این کار هستند.

وی با تاکید بر لزوم توسعه همکاری ها برای دست یابی به شکوفایی در بخش معدن گفت: لازم است موازی کاری و پراکنده کاری را کنار بگذاریم و عملکرد هماهنگی داشته باشیم.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *