استاندار کرمانشاه: بازسازی بیش از ۷۰ هزار واحد مسکن مناطق زلزله زده به اتمام رسید

استاندار کرمانشاه از تکمیل فرایند ساخت و تعمیرات بیش از ۷۰ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده خبر داد.
به گزارش خبرنگار شرح آنلاین، هوشنگ بازوند امروز دوشنبه در مراسم تحویل ۱۸ هزار و پانصدمین واحد بازسازی شده احداثی در مناطق زلزله زده که با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد، افزود: ساخت و ساز این تعداد بنا در مدت کمتر از ۹ ماه در نوع خود بی نظیر است و می تواند به عنوان رکورد ثبت شود.
وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسئولین باید تهدید زلزله را به فرصت تبدیل کنند تصریح کرد: امروز با تلاش های مضاعف، در روستا های تخریب شده این استان شاهد سرزندگی خاصی هستیم.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: در این اقدامات تعمیرات ۵۳ هزار منزل مسکونی نیز پایان یافته، که برای برخی تعمیرات اساسی با هزینه بالغ بر ۲۵ میلیون تومان انجام شده است.
بازوند با اشاره به همکاری تمامی نهاد ها در روند ساخت و تعمیرات گفت: در ابتدا گمان داشتیم درگیر بروکراسی بانک‌ها شویم و این امر موجب تاخیر در فرایند انجام عملیات باز سازی شود، اما بانکها با تمام توان همکاری کردند و هیچ بروکراسی در این راه حاکم نشد.
سال گذشته در زلزله سرپل ذهاب حدود ۳۸ هزار واحد تخریب کامل شده و بیش از ۶۹ هزار واحد نیز آسیب جدی دیدند، که در یک سال گذشته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی اصلی این امر با استقرار ۱۲ ستاد معین نسبت به بازسازی و ساخت بنا ها در مناطق زلزله زده اقدام کرده است.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *