وزیر کشور: کار انتخابات شوراهای شهر از ۳۰ اسفندماه آغاز می شود

وزیر کشور در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: کار انتخابات شوراهای شهر و روستا در ۳۰ اسفند ماه و با ثبت نام از کاندیدا شروع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین، رحمانی فضلی با بیان این مطلب اظهار داشت: همه چیز بر اساس جدول زمان‌بندی انجام می شود تنها نگرانی که در این باره وجود دارد صدور گواهی عدم سوء پیشینه است و همانگونه که پیشتر نیز اعلام کردیم کسانی که قصد کاندیدا شدن در این انتخابات را دارند باید این گواهی را ارائه دهند.

وی افزود: البته با تمامی ارگان های ذیربط در این خصوص هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا صدور گواهی با سرعت و سهولت بیشتری انجام گیرد.

وی درباره انتخابات ریاست جمهوری اذعان داشت: شروع به کار انتخابات ریاست جمهوری از ۲۲ فروردین سال ۱۳۹۶ خواهد بود و در این باره خوشبختانه هیچ نگرانی وجود ندارد و امیدواریم با رعایت قانون توسط کسانی که کاندید می‌شوند و دستگاه‌های اجرایی انتخاباتی خوب برگزار شود.

وزیر کشور درباره برخی فعالیت‌های نامزدها در رسانه ملی گفت: اگر فعالیت‌های صورت گرفته در چهارچوب فضای رسانه ملی باشد مانعی ندارد در غیر این صورت کاری غیرقانونی است و باید با آن برخورد کرد.

رحمانی فضلی درباره برگزاری الکترونیکی انتخابات گفت: برای الکترونیکی برگزار شدن انتخابات پیگیری‌های لازم صورت گرفته اما تاکنون فضای کافی برای اجرای صد در صد آن در اختیار نیست چرا که هنوز نرم افزار و سخت‌افزارهای لامز به میزان کافی وجود ندارد اما تمامی تلاش‌ خود را می‌کنیم که ۹۵ درصد فرآیند انتخابات به صورت الکترونیکی انجام شود همان گونه که در حال حاضر احزار هویت‌ها الکترونیکی است.

وی تصریح کرد:‌ البته امکان دارد در انتخابات شهر و روستا در بعضی از حوزه‌ها انتخابات به صورت الکترونیکی انجام شود.

رحمانی ففضلی در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: در موضوع انتخابات بحث افزایش اعتماد مردم مورد توجه است و آنها از ما نمی‌پذیرند که به  گونه‌ای رفتار کنیم که شائبه طرفداری وجود داشته باشد بنده از همه خواسته‌ام تا این موضوع را رعایت کنند اما در حالت کلی دستگاه‌های نظارتی نیز نظارت کاملی را بر این فرآیند خواهند داشت.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *