کاهش قیمت جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۲۴۲ دلار و ۳۱ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار افزایش یافته و بازارها منتظرند تا ببینند که آیا دونالد ترامپ در پیشبرد اصلاح نظام بیمه سلامت موفق خواهد بود یا نه، قیمت طلا امروز کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۴۲ دلار و ۳۱ سنت رسید. روز پنجشنبه قیمت فلز زرد به رقم ۱۲۵۳ دلار و ۱۲ سنت رسید که بالاترین رقم از ۲۸ فوریه تاکنون بود. در حال حاضر فلز زرد در مسیر ثبت بزرگترین دومین هفته افزایش قیمت قرار دارد.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۴ درصد کاهش به ۱۲۴۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گفته تحلیلگران، عدم تصویب برنامه بیمه درمانی پیشنهادی ترامپ در کنگره آمریکا می تواند بر تلاش های وی برای کاهش مالیات ها و افزایش هزینه ها در بخش زیرساختی تاثیر بگذارد و این احتمال وجود دارد که در صورت کاهش شاخص ها در بازار بورس، سرمایه گذاران بیشتری را به سمت بازار طلا به عنوان یک محل سرمایه گذاری امن سوق دهد.

یک تاجر فلزات گرانبها در این باره گفت: «اگر رای به (برنامه بیمه درمانی ترامپ) اصلاحات پیشنهادی را به تصویب برساند، ممکن است طلا تحت فشار قرار گیرد. اما اگر این طرح با مشکلاتی مواجه شود، ممکن است قیمت طلا تا حدود ۱۲۶۰ دلار بالا برود.»

شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۹۹٫۹۵۶ رسید. شاخص دلار روز چهارشنبه به پایین ترین رقم ۷ هفته اخیر یعنی ۹۹٫۵۴۷ رسیده بود.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، طلا همچنان رقم ۱۲۳۷ دلار را هدف گذاری کرده است، زیرا در سطح ۱۲۴۷ تا ۱۲۵۴ دلار با مقاومت روبروست.

قیمت نقره نیز امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۷ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت پلاتین نیز امروز ۰٫۷ درصد کاهش به ۹۵۱ دلار و ۵۰ سنت رسید. قیمت پالادیوم هم ۰٫۴ درصد افزایش داشت و به ۸۰۱ دلار رسید.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *