نبرد حیاتی ماشین سازان مقابل پیکان

ماشین سازی و پیکان در دور رفت لیگ شانزدهم در تبریز به مصاف هم رفتند که تیم میهمان توانست با درخشش گادوین منشا با نتیجه چهار ـ یک از سد ماشین‌سازی عبور کند.

به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین، تیم‌های پیکان تهران و ماشین‌سازی تبریز در حالی از ساعت ۱۷، روز جمعه، ۱۱ فروردین ماه در ورزشگاه قدس به مصاف هم می‌روند که تیم میهمان برای ادامه حضور در لیگ برتر باید همچون بازی با نفت آبادان، برای کسب ۳ امتیاز به میدان برود.

سبزقبایان در بازی گذشته با گل دقایق اولیه احمد کامدار مقابل صنعت نفت به برتری یک-صفر دست یافتند تا انگیزه‌های این تیم برای بازی‌های آتی افزایش یابد. روند رو به رشد شاگردان کاظمی در هفته‌های گذشته می‌تواند آن‌ها را به کسب امتیاز امیدوار کند. بااین‌وجود کسب پیروزی در مقابل پیکان و شاگردان مجید جلالی سخت و دشوار به نظر می رسد.

پیکان تهران در حال حاضر در میانه جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد. شاگردان جلالی در بازی گذشته مقابل پدیده شکست تلخی تجربه کردند و برای جبران این باخت، گام به دیدار مقابل ماشین‌سازی تبریز می‌گذارند.  تیم میزبان در پنج بازی گذشته خود، ۲ پیروزی و ۳ شکست تجربه کرده است.

دو باخت پیکان در دیدار های اخیر این تیم، مقابل نفت آبادان و پدیده مشهد رقم خورد که در رده های پایین جدول رده‌بندی قرار دارند. شکست شاگردان جلالی مقابل تیم های پائین جدولی می‌تواند برای ماشین‌سازی امیدوارکننده باشد. پیکان افت چشمگیری درنتیجه گیری نسبت به نیم فصل اول داشته‌اند و خط حمله این تیم در برخی از بازی‌ها چندان کارساز عمل نمی‌کند.

بدون شک موثرترین بازیکن پیکان کسی جز گادوین منشا نیست.این بازیکن با ۱۰ گل زده در رده دوم جدول گل زنان قرارگرفته است. منشا نیز با وجود عملکرد مثبت خود در نیم‌فصل اول، در پنج بازی اخیر خود تنها ۲ گل به ثمر رسانده است.

در آن سوی میدان، ماشین سازی تبریز برای حفظ سهمیه لیگ برتری شش فینال حیاتی و سرنوشت ساز پیش رو دارد. فرهاد کاظمی سرمربی سبزقبایان با اطمینان خاصی از وقوع این اتفاق خبر می دهد.

ماشین سازی برای دیدار با پیکان، بهمن کامل ، علی دیندار و حبیب گردانی را به دلیل مصدومیت به همراه نخواهد داشت و مهدی اسلامی و ادسون هنریکه هم محرومان این تیم خواهد بود تا انتخاب بازیکنان جایگزین در این دیدار از چالش های اصلی سرمربی ماشین سازی باشد، هرچند کاظمی در کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با نفت آبادان اعلام کرده بود که مشکل چندانی از این بابت احساس نمی کند.

پیام صادقیان با پنچ پاس گل موثر ترین بازیکن این تیم به حساب می آید که به نظر می رسد علی رغم بازی های گذشته، در دیدار با پیکان، جزو ۱۱ بازیکن اصلی ماشین سازی باشد.

پیکان تهران با سه امتیاز این دیدار می تواند حداکثر تا رده چهارم جدول صعود کند هرچند باید منتظر عملکرد سایر رقیبان نیز باشد. ماشین سازی تبریز نیز با کسب سه امتیاز می تواند به سیاه جامگان برسد و امیدوار به لغزش صبای قم باشد.

دو تیم پیش از نیز در دور رفت به مصاف هم رفتند و پیکان توانست با درخشش گادوین منشا چهار بر یک از سد ماشین سازی عبور کند. سبزقبایان در این بازی نیز برای گرفتن انتقام بازی رفت تلاش انجام خواهند داد.

بدیدار تیم های پیکان و ماشین سازی تبریز، از ساعت ۱۷، روز جمعه ۱۱ فرودین در ورزشگاه شهر قدس برگزار می شود. قضاوت این دیدار بر عهده پیام حیدری خواهد بود.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *