آیا شکست ناپذیری تراکتورسازی مقابل گسترش ادامه خواهد داشت؟

تیم‌های تراکتورسازی و گسترش فولاد در حالی به مصاف هم می‌روند که تیم میزبان تاکنون مقابل گسترش فولاد شکست نخورده است.

به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین، تیم‌های تراکتورسازی و گسترش فولاد در نخستین دربی فوتبال تبریز در سال ۹۶، از ساعت ۱۷:۳۰ روز شنبه ۱۲ فروردین‌ماه در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف هم می‌روند.

شاگردان امیر قلعه‌نویی که با ۴۶ امتیاز در رده دوم جدول قرار دارند برای کاهش اختلاف ۱۰ امتیازی با پرسپولیس صدرنشین و حفظ جایگاه خود جدول رده‌بندی به ۳ امتیاز این دیدار نیاز دارند. گسترش فولاد نیز با ۳۱ امتیاز از ۲۴ بازی در رده نهم جدول قرارگرفته و برای کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا به ۳ امتیاز دربی تبریز نیاز دارد.

تراکتورسازی و گسترش فولاد در حالی به مصاف هم می‌روند که به ترتیب دومین و سومین خطوط دفاعی قدرتمند لیگ شانزدهم را در اختیار دارند. تراکتورسازی با دریافت ۱۸ گل در ۲۴ بازی، عنوان دومین خط دفاعی لیگ برتر فوتبال را به خود اختصاص داده است. گسترش فولاد نیز با دریافت ۲۱ گل، سومین خط دفاعی قدرتمند لیگ شانزدهم است. پرسپولیس با دریافت تنها ۹ گل، بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارد.

شکست‌ناپذیری تراکتور در دربی/ طلسم میزبانی تراکتور مقابل گسترش فولاد

تراکتورسازی و گسترش فولاد تاکنون ۷ بار به مصاف هم رفته‌اند. سرخ پوشان تبریزی در این ۷ دیدار ۴ برد کسب کرده‌اند. ۳ دیدار نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. نکته قابل توجه در مورد ۳ تساوی تراکتورسازی و گسترش فولاد نتیجه مشابه یک-یک است. همچنین هر ۳ تساوی دربی تبریز در شرایطی رقم خورده که تراکتورسازی میزبان بوده است.

در دیدارهای گذشته دو تیم، تراکتورسازی ۱۳ و گسترش فولاد ۶ گل به ثمر رسانده‌اند. لوسیانو ادینیو با ۴ گل زده، بهترین گل زن تراکتور مقابل گسترش فولاد است. محمد ابراهیمی نیز سابقه گل زنی در دربی تبریز را دارد. این بازیکن با پیراهن گسترش فولاد مقابل تراکتورسازی گل زنی کرده است.

دیدار تراکتورسازی و گسترش فولاد در دور رفت لیگ شانزدهم با برد دو-صفر شاگردان امیر قلعه‌نویی همراه بود. هر ۲ گل تراکتورسازی در این دیدار توسط لوسیانو ادینیو به ثمر رسید.

عملکرد تراکتورسازی در ۵ دیدار اخیر لیگ شانزدهم

تراکتورسازی پس از باخت سه-صفر مقابل پرسپولیس، ۲ برد متوالی مقابل ذوب‌آهن و سیاه‌جامگان کسب کرد اما در ادامه، تساوی بدون گل با سایپا و فولاد، عامل افزایش فاصله امتیازی این تیم با پرسپولیس صدرنشین شد. تراکتور در ۵ بازی اخیر خود ۶ گل زده و ۵ گل خورده ثبت کرده است.

شاگردان قلعه‌نویی در حالی پا به این دیدار می‌گذارند که در دیدارهای خانگی خود نیز عملکرد قابل‌توجهی نداشته‌اند. تراکتورسازی از ۱۲ بازی خانگی خود تنها ۱۹ امتیاز کسب کرده است. این تیم که در دیدار با گسترش فولاد، تنها مهدی کیانی را به علت محرومیت در اختیار نخواهد داشت به دنبال کسب سه امتیاز خانگی است.

در صورت شکست سرخ پوشان در این دیدار، استقلال تهران می‌تواند با یک رده صعود، جایگاه شاگردان قلعه‌نویی را تصاحب کند.

عملکرد گسترش فولاد در ۵ دیدار اخیر لیگ شانزدهم

شاگردان فراز کمالوند در ۵ دیدار اخیر خود، یک برد، ۳ تساوی و یک باخت تجربه کرده است. گسترش فولاد در این ۵ بازی ۷ گل زده و ۷ گل دریافت کرده است. آبی‌های تبریز در آخرین دیدار خود به تساوی بدون گل مقابل صبای قم رضایت دادند.

گسترش فولاد که پیش‌ازاین در ۱۲ دیدار به عنوان تیم میهمان به میدان رفته و ۱۲ امتیاز کسب کرده، امیدوار است با کسب سه امتیاز این دیدار به رده‌های بالاتر جدول صعود کند. شکست شاگردان کمالوند در دیدار با تراکتورسازی می‌تواند آنها را به رده یازدهم جدول برساند.

مؤثرترین بازیکنان تراکتورسازی و گسترش فولاد

در تیم میزبان فرزاد حاتمی با به ثمر رساندن ۷ گل، بهترین گل زن تراکتورسازی محسوب می‌شود. محمد ایران پوریان نیز با ۶ پاس گل بهترین پاسور تراکتور است. در گسترش فولاد نیز لوسیانو پریرا ۹ گله است و داریوش شجاعیان با ثبت ۵ پاس گل بهترین پاسور آبی‌های تبریز به حساب می‌آید.

دیدار تیم‌های تراکتورسازی و گسترش فولاد با قضاوت احمد صالحی از ساعت ۱۷:۳۰ روز شنبه، ۱۲ فروردین‌ماه در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز آغاز خواهد شد. بلیت‌فروشی این دیدار از ساعت ۱۵ روز شنبه، در محل برگزاری بازی فروخته می‌شود.

گزارش از حامد زاهدی

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *