×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۷  
true
false

یکسان سازی نرخ ارز و پرداخت بیمه های معوق دو چالش واردکنندگان و تولید کنندگان داروست که در سال ۹۵ باید به اهتمام دولت مرتفع شود.

 

شرح آنلاین- اتاق بازرگانی تهران: ناصر ریاحی، نائب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران مهم ترین مسئله شرکت های دارویی کشور را یکسان سازی نرخ ارز در سال جاری دانست و گفت: واردات دارو با ارز رسمی و مبادله ای صورت می گیرد و بعضا بانک ها در تخصیص این ارز به شرکت های دارویی دچار مشکل می شوند. ضمن اینکه ما مجبوریم ارز را قبل از آمدن دارو خریداری کنیم و این از نظر  نقدینگی شرکت های دارویی را دچار مشکل می کند.

رییس اتحادیه واردکنندگان دارو گفت: مسئله دیگر فعالان عرصه دارو مشکل دولت در پرداخت بیمه هاست که با تاخیر زیادی انجام می شود. هزینه شرکت ها زیاد است و مشکل نقدینگی در حوزه ارو داریم. برخی بیمه ها حتی از سال ۹۳ به مراکز درمانی بدهکارند و به تبع، این بدهی ها به تولیدکنندگان و واردکنندگان دارو هم منتقل می شود و آن ها هم ندارند و نمی دهند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: بهتر است دولت در سال جدید رفتار منصفانه تری را با بخش خصوصی در پیش بگیرد. اگر تولید کننده مالیاتش را دیر بدهد، با نرخ ۲۸ درصد جریمه می شود. من اگر پول آب و برق و عوارض شهرداری را دیر بدهم، جریمه می شوم. به نظرم دولت هم باید در زمان تاخیر در پرداخت بدهی هایش جریمه شود. البته این مطلوب ما نیست اما مجموعه اقتصادی دولت را متعهد با بازپرداخت بدهی هایش می کند.

ریاحی گفت: مناسبات دولت و بخش خصوصی یک طرفه است و از نظر من غیرمنصفانه و غیراخلاقی است. 

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true