دنیای رسانه ای امروز محدود به تولیدات خبری خبرنگاران نیست و با به میدان آمدن شبکه های اجتماعی سرعت نشر اطلاعات بیش از گذشته شده است. اما آن چه باعث باقی ماندن خبرگزاری ها در این عرصه شده ضرورت رعایت صحت اخبار تولیدی برای مخاطبان جامعه است، امری که شبکه های اجتماعی فاقد آن هستند.

عامل سرعت، صحت و دقت در تولید محتواهای خبری چیزی است که تنها از مجرای رسانه های رسمی خبری باید پیگیری شود و مخاطبان نیز برای جلوگیری از نشر اخبار دروغ و غیرموثق چاره ای جز مراجعه به آنها ندارند.

بر همین اساس در بحث روزنامه نگاری آنلاین مبحث “شهروند خبرنگار” پا به میدان گذاشته و از مشارکت عموم مردم در تولید اخبار بهره می گیرد. در جامعه ای که سواد رسانه ای آن با شتاب نور در حال گسترش است شهروندان ایرانی نیز باید در این امر مشارکت جدی داشته باشند. بر همین اساس پایگاه خبری شرح آنلاین با به مشارکت طلبیدن عموم مردم جامعه تلاش دارد تا رخدادهای موجود را از دید شهروندان در اختیار افکار عمومی قرار داده و اصالت و صحت اخبار تولیدی را تایید و منتشر کند.

علاقمندان به همکاری در این بخش می توانند با شرایط زیر اقدام به تولید محتوای خبری با این پایگاه خبری نمایند:

1-عکس های ارسالی باید به صورت افقی و با حداقل 100 کیلوبایت یا 800 dpi باشند.

2-فیلم های ارسالی به صورت فایل فشرده zip شده باشد و مدت زمان تصاویر نیز بیش از یک دقیقه نباشد.

3-محدودیتی در ارسال فایل های صوتی نیست اما در صورت گفتگو با افراد حقیقی یا حقوقی باید نام و سمت آنها در متن فایل صوتی بیان شده و در واقع منبع گفتگو مشخص باشد.

4-هنگام ارسال تمامی آثار باید نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و در صورت امکان پل ارتباطی موجود وی در تلگرام یا پست الکترونیک قابل تایید باشد.

5-پل های ارتباطی با ما:

پست الکترونیک: sharhonline@gmail.com

تلگرام: @popsharhonline_ir

***شرح آنلاین خود را موظف به انتشار محتواهای رسانه ای به نام فرد فرستنده جهت حفظ قانون کپی رایت می داند.