پخش زنده ایران فرانسه

اطلاعات بیشتر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
رهبر انقلاب

به گزارش شرح آنلاین به نقل از مهر، چندی است که در فضای مجازی قطعه شعری منسوب به رهبر معظم انقلاب اسلامی دست به دست می شود. ادعای مطرح شده در باره این شعر این است که مقام معظم رهبری قطعه شعری را در پاسخ به سروده‌ای از سیمین بهبهانی سروده است و به نوعی به او پاسخ گفته است. انتشار مکرر این ادعا در فضای مجازی خبرنگار مهر را به جستجوی صحت و سقم این ادعا واداشت.

یک منبع آگاه در موسسه تنظیم و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در گفتگو با خبرنگار مهر با رد شایعه پاسخ شاعرانه رهبر انقلاب به سروده‌ای از سیمین بهبهانی که چندی است در فضای مجازی منتشر شده است گفت: مرحوم سیمین بهبهانی شعری با مطلع «من اگر کافر و بی دین و خرابم به تو چه؟؟» سرود که توسط چند شاعر به مناظره ادبی گذاشته شد و این شایعه که اشعاری که در پاسخ به این سروده منتشر شده است پاسخ شعری رهبر انقلاب به شعر بهبهانی است، از اساس دروغ است.

گفتنی است مناظرات شعری از جمله قالب های مرسوم ادبی است که در بین شاعران وجود دارد و نسبت به این شعر معروف سیمین بهبهانی، مناظره بین ۳ شاعر دیگر ادامه پیدا کرد.

ابتدا میثم صفر پور با شعر «کفر و بی دینی ات ای یار، به ما مربوط است» به شعر بهبهانی پاسخ داد و در ادامه، شاعری با نام هنری «صادق.ع» به شعر صفرپور و در دفاع از سیمین بهبهانی واکنش نشان داد و شعری با مطلع «بشنو این شعر، صفرپور، به تو مربوط است؛ لحن تند و کمی ناجور، به تو مربوط است» سرود.

پایان این مناظره شعری با غزل امیرحسین اکبرپور (هابیل) و با مطلع «دوستان جنگ و جدل کافیست، دعوا نکنید؛ اختلاف یک امر جاریست، دعوا نکنید» همراه بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد