×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
ایران ژاپن

بازی ایران و ژاپن در حالی برگزار خواهد شد که ، ایران پس از 15 سال ناکامی به نیمه نهایی جام ملت های آسیا رسیده تا در صورت عبور از سد سامورایی ها پس از 43 سال طعم فینال را بچشد و طلسم نرسیدن به فینال را نابود کند.

ایران در مرحله یک چهارم نهایی با اقتدار تولنست رویای چینی ها را فرو ریزد ولی ژاپن در مقابل ویتنامی که از گروه ایران به عنوان تیم سوم صعود کرده بود به سختی توانست با  یک گل به نیمه نهایی راه یابد.

البته نباید فراموش کرد که بازی ایران با ژاپن به مراتب برای ایران سخت تر خواهد بود. چرا که ایران در این دوره از رقابت های جام ملت های آسیا با چنین تیمی رو برو نشده است.

سبک بازی ژاپن در این دوره از رقابت ها شکفت انگیز بوده ، به گونه ای که در بازی با عربستان ژاپنی ها تنها 26 درصد از مالکیت توپ و میدان را داشتند و تنها کمتر از 200 پاس را توانستند بین خود رد و بدل کنند اما در نهایت پیروز میدان ژاپن بود.

سامورایی های آبی در بازی اول خود مقابل ترکمنستان به زحمت توانستند 3 بر 2 این تیم را شکست دهند و خوردن 2 گل از ترکمنستان و انتقادات زیادی که به ژاپنی ها وارد شد ، موجب گردید این تیم ساختار تیم خود را تغییر دهد و دفاع را بر حمله ارجح بداند تا بتواند از موقعیت های ضد حمله برای رسیدن به گل و پیروزی در مسابقات استفاده نماید.

تاشیما رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن در پی انتقادات عملکرد و نمایش فوتبال تیم ملی این کشور امروز اعلام کرد : قهرمانی ژاپن را به بازی زیبا ترجیح می دهم . و این نشان از حمایت فدراسیون فوتبال ژاپن از سبک بازی آبی پوشان است.

وی همچنین صرحتا بیان نمود: ما برای قهرمانی به امارات آمدیم و در این راه مهم نیست چه نمایشی دارید مهم این است که نتیجه بگیرید.

تاشیما تاکید کرد: عملکرد ما خوب نبود حتی در بازی آخر مقابل ویتنام ولی با این حال عربستان را بردیم و در این لحظه ها مهم پیروزی و موفقیت است نه عملکرد زیبا و تماشاگر پسند.

بیست و دومین رو در رویی ایران ژاپن ، اینبار در نیمه نهایی جام ملت های آسیا

ایران و ژاپن روز دوشنبه 8 بهمن در حالی مقابل هم برای بیست و دومین بار صف آرایی می کنند که هر یک برای رسیدن به فینال و قهرمانی جام ملت های آسیا ( Asian Cup 2019 UAE ) از ابتدای شروع رقابت ها برنامه ریزی کرده اند.

نیمه نهایی جام ملت های آسیا 2019 برای ایران هشتمین حضور در نیمه نهایی محسوب می شود و برای ژاپن ششمین حضور یه شمار می رود.

ایران تاکنون هفت بار در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا به میدان رفته است که 5 بار حد فاصل سال‌های 1972 تا 1988 به صورت متوالی بوده است.

در سال 1972 ایران در نیمه نهایی با جمهوری خمر روبرو شد و با 2 گل به برتری رسید. صفر ایرانپاک و پرویز قلیچ‌خانی گل‌های ایران را در آن بازی به ثمر رساندند. ایران در فینال کره جنوبی را برد و برای دومین بار قهرمان رقابت های آسیا شد.

ایران در بازی‌های 1976 که در ایران برگزار می‌شد نتوانست در 90 دقیقه چین را شکست دهد اما در وقت‌های اضافه با گل‌های علیرضا خورشیدی و حسن روشن توانست چین را شکست داده و به فینال برسد. ایران در فینال کویت را شکست داد و برای سومین بار متوالی طعم قهرمانی را چشید.

در سال 1980 ایران در نیمه نهایی 2-1 مغلوب کویت میزبان شد و در آن سال کویت توانست قهرمان شود و ایران نیز در نهایت با پیروزی بر کره شمالی در بازی آخر به سومی آسیا بسنده کرد.

در سال 1984 نیز ایران که تا دقیقه 88 با تک گل دقیقه 47 شاهرخ بیانی از عربستان پیش بود اما نتوانست از پیروزی خود محافظت کند و بازی به تساوی کشیده شد، در ضربات پنالتی ایران 5-4 مغلوب شد و با شکستی دیگر در ضربات پنالتی مقابل کویت به مقام چهارم رسید .

در سال 1988 ایران در پنجمین حضور متوالی خود در نیمه نهایی آسیا بار دیگر 1-0 مغلوب عربستان شد و با شکست چین در پنالتی‌ها سوم آسیا شد.

در سال 1996 ایران برای سومین بار پیاپی مقابل عربستان در نیمه نهایی صف آرایی کرد و باز هم در ضربات پنالتی طعم شکست را چشید.

آخرین حضور ایران در نیمه نهایی مربوط به سال 2004 مقابل چین بود که پس از تساوی 1-1 در وقت‌های قانونی و اضافه در ضربات پنالتی 4-3 و ضربه پنالتی چیپ یحیی گل محمدی که به تور دروازه نرسید مغلوب چین شد و با غلبه بر بحرین در رده بندی سوم شد.

بازی های نیمه نهایی ژاپن / 4 برد و یک شکست

اولین حضور ژاپن در نیمه نهایی سال 1992 بود که در این سال ژاپنی ها خود میزبان جام بودند و توانستند 3-2 چین را شکست دهند. و با شکست عربستان در فینال اولین قهرمانی را جشن گرفتند.

ژاپن در سال 2000 پس از هشت سال  برای دومین بار در نیمه نهایی حاضر شد و مجددا قهرمان شد. آن‌ها در این سال باز هم چین را 3 بر 2 بردند و بار دیگر با شکست 1 – 0 عربستان در فینال مانند جام 1992 قهرمان آسیا شدند.

در سال 2004 ژاپن در نیمه نهایی پس از تساوی 3-3 در نود دقیقه به سختی بحرین را در وقت اضافه برد و با غلبه بر چین میزبان با نتیجه سه بر یک در بازی فینال برای سومین بار قهرمان آسیا شد.

ژاپن سال 2007  در نیمه نهایی با سه گل و نتیجه 3 بر 2  مغلوب عربستان شد و با شکست مقابل کره جنوبی در رده بندی عنوان چهارمی آسیا را به خود اختصاص داد.

سامرایی ها در سال 2011  در نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی رفتند و پس از تساوی 1-1 با کره جنوبی در نود دقیقه و 2-2 در پایان 120 دقیقه، موفق شد رقیب شرقی خود را با سه گل در مقابل صفر گل در ضربات پنالتی ببرند و فینالیست شوند. آن‌ها در فینال استرالیا را در وقت اضافه بردند و برای چهارمین بار قهرمان آسیا شدند.

سومین رویارویی ایران ژاپن در بازی های فوتبال جام آسیایی

ایران و ژاپن در جام ملت های آسیا تنها سه بار ، آن هم در مرحله گروهی مقابل هم قرار گرفته اند که از این تعداد 2 تساوی و یک پیروزی برای ژاپن حاصل این بازی ها بوده است.

اما مصاف ایران با ژاپن پیش از این مجموعا 21 بار بوده که 9 پیروزی را ایران کسب کرده و ژاپنی ها تنها 6 بار توانسته اند بر ایران غلبه کنند. بازی دوتیم 6 بار هم با تساوی به اتمام رسیده است.

اولین دیدار این دو تیم به سال 1951 در بازی های آسیایی مربوط می شود که از آن بازی با نتیجه صفر صفر مساوی به پایان رسید.

آخرین دیدار ایران و ژاپن نیز پیش از این در سال 2015 در قالب بازی های دوستانه برگزار شد که آن بای نیز با نتیجه 1-1 برنده ای نداشت.

 

 

روز دوشنبه شاگردان کیروش برای بیست و دومین بار در مقابل ژاپن صف آرایی می کنند تا برای رسیدن به هدف اصلی خود و قهرمانی در جام ملت های آسیا تلاش کنند.

آنالیز بازی های ژاپن و داده های کامپیوتری از آخرین بازی ایران و ژاپن نشان می دهد حضور بازیکنان تیم ملی ژاپن در یک سوم میانی بالاست و آنها بیشتر در این منطقه گردش توپ و حرکت را دارند اما ایران نیز خیلی زود و با پاس های کوتاه و بلند به کناره ها می رود و طراحی حمله می کند.

ایرانی ها در بازی با چین و مصاف با تیم شرق آسیا که سرعت بالایی داشت با پاس های بلند و سرعتی به گل رسید. این نشان می دهد تیم کارلوس کی روش با وجود اینکه سبک بازی خود را تغییر داده اما باز هم از المان های قبلی برای رسیدن به گل کمک می گیرد.

در چنین موقعیتی باید به بازیخوانی کارلوس کی روش و هم چنین  طرح ایده های درست برای رسیدن به گل در هر بازی آفرین گفت. حال آنکه امروز ژاپنی ها وقتی با انتقاد مردم از تیم ملی کشورشان در سبک بازی مواجه می شوند می گویند مهم کسب نتیجه است. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم کارلوس کی روش و شاگردان ارزشمندش در مقابل ژاپنی ها چه تدبیری خواهند داشت و چگونه آنها را متوقف خواهند نمود.

با این تفاسیر پیش بینی شما از نتیجه بازی ایران ژاپن چیست و به نظر شما کدام تیم به فینال جام 2019 خواهد رسید؟

منبع خبر : شرح آنلاین
true
true
true
true
 1. نجات

  به‌نظر من بازی پایاپای خواهد بود
  ولی ایران قادر به خلق موقعیت خواهد بود چون ثابت کرده می تواند حریف را غافلگیر کند.

  ژاپنی ها به نظرم اصلا دلشان پنالتی نخواهد خواست چون ما میراندند
  را داریم بنا بر این احتمالا هجومی بازی می کنند.
  نهایتا ممکن است در دقایق آخر دچار استرس و اشتباه های ” مهلک” بشوند

  • سیامک بازارچیان

   سلام دوست عزیز
   ممنون از پیام خوب و پر از امیدتون
   بسیار عالی تجزیه و تحلیل کردین.
   ما هم همانند شما و همه ملت ایران امیدواریم ایران با اقتدار تمام بر ژاپنی ها غلبه کنند و بتوانند موجب شادی مضاعف مردم شوند.

 2. نجات

  راستی یادم رفت بگم:
  استرس و اشتباه روی بازی هر دو طرف اثر خواهد گذاشت.

  • سیامک بازارچیان

   بله متاسفانه استرس روی ایران بیشار تاثیر داشت و با افسوس بازی رو واگذار کردیم.

 3. نجات

  منم از عنایت شما متشکرم. آقای بازارچیان. فوتبال بهانه ای بود تا دقایق خوبی با شما هم صحبت شم.

  باید پرسید که : برد چیست؟ برد یعنی نسبت به ۱۵ سال گذشته توانسته ایم به نیمه نهایی برسیم. و این یعنی فوتبال ما زمان آینده ای دارد؟

  گویی بعضی از ورزش دوستان، تمام تخم مرغ هایشان را در یک سبد گذاشته بودند، هدف فقط جام جام جام…الان که افتادیم ناراحت اند.

  من از بازی ایران آرژانتین متوجه شدم که تلخی باخت باقی نمی مونه همانطور که شیرینی براش هم ابدی نیست.

  صد البته مکالمه با یک دوست برای من مهم تر از گل زدن هست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد