شرح آنلاین، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - وزارت ارتباطات علاوه بر 28 نفر فراخوان پیشین 40 نفر دیگر را نیز از طریق فراخوان امریه خدمت سربازی جذب می کند و متقاضیان امریه خدمت سربازی در این وزارتخانه از 6 تا 13 بهمن ماه فرصت دارند برای اعزام به خدمت سربازی در اردیبهشت ماه سال آینده نام نویسی کنند.

دبیر شورای سیاست گذاری جذب امریه وزارت ارتباطات با اشاره به اینکه نام نویسی برای امریه سربازی از ۶ بهمن آغاز شد و تا ۱۳ بهمن ادامه دارد اظهار کرد: افرادی که در این مدت ثبت نام کرده باشند در صورت پذیرش اردیبهشت ماه سال آینده به خدمت سربازی اعزام و پس از دوره آموزشی مابقی دوره را در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می گذرانند.

وی با اشاره به جذب ۴۰ نفر در این مرحله تصریح کرد: افراد با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا در این حوزه جذب می شوند.

جعفرپور ادامه داد :  با توجه به نیازمندی های پرسنلی ستاد و دستگاه های تابعه وزارت، رشته های تحصیلی حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، مخابرات، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، امنیت فضای سایبری، مهندسی برق، بیوانفورماتیک مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری  ، در این مرحله از فراخوان نیروهای امریه ، جذب می شوند.

دبیر شورای سیاست گذاری جذب امریه وزارت ارتباطات درباره نحوه ثبت نام متقاضیان در سایت خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت فراغت از تحصیل، ابتدا نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام و پس از پذیرفته شدن نهایی برای دریافت برگه اعزام به خدمت اقدام کنند.

شایان ذکر است،  در مرحله قبلی جذب امریه سربازی ۱۴۰ نفر نام نویسی کردند که از این تعداد ۲۸ نفر با طی کردن فرآیند ارزیابی و مصاحبه انتخاب شدند و اسامی آنان برای گذراندن دوره آموزش نظامی به یگان های مربوطه اعزام شوند و پس از انجام دوره آموزش مذکور، افراد باید به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مراجعه کرده تا برای انجام ادامه خدمت به واحدهای تابعه معرفی شوند.

متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه جذب امریه به نشانی http://amrieh.ict.gov.ir مراجعه کنند.