×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
موسسه کاسپین

دادستان تهران درباره پرونده موسسه فرشتگان گفت: در واقع موسسه کاسپین که در حال حاضر به فرشتگان معروف است، ۸ تعاونی بود که در سال ۹۴ با هم ادغام شدند.

وی اظهار کرد: آن زمان گلایه بود که چگونه می‌شود این موسساتی که خود غیر مجاز هستند با هم ادغام شوند؟ به هر طریق این امر رخ داد و افراد زیاد عضو این تعاونی‌ها بودند و بانک مرکزی یکسری مجوزهایی در آن زمان داد و فعالیت کردند، اما همزمان با بحران بخش موسسات روبرو شد.

دادستان تهران افزود: با اختصاص خط اعتباری دولت، حدود  ۷ هزار تا ۱۰ هزار میلیارد تومان به موسسه کاسپین یا همان فرشتگان و تا یک میلیارد تومان به اعضا پرداخت و حدود ۳۰۰ ملک اعم از تجاری، منقول، ویلا و مسکونی در نقاط کشور شناسایی  و توقیف شده است.

جعفری دولت آبادی بیان کرد: ۴ متهم این پرونده در حال حاضر بازداشت و تحقیقات قضایی ما تمام شده است و در حال حاضر منتظر شناسایی اموال هستیم.

دادستان تهران با اشاره به اینکه اموال به مزایده گذاشته می‌شود، گفت: تاکنون حدود یک میلیون نفر از سپرده گذاران تعیین تکلیف شده‌اند و و حدود ۶۳۰ هزار نفر از سپرده گذاران هنوز باقی مانده‌اند که سپرده آن ها بالای یک میلیارد تومان است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد