×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
false
عرضه اولیه زفکا

سرمایه گذاران بازار سرمایه می توانند فردا چهارشنبه 24 بهمن نسبت به خرید حداکثر 600 سهم از عرضه اولیهشرکت کشت و دامداری فکا با نماد” زفکا ” اقدام کنند.

سرمایه گذاران می توانند با حداکثر پنج میلیون و دو هزار و 609 ریال با حداقل قیمت 8200 ریال تا حداکثر 8300 ریال در این عرضه اولیه شرکت کنند.

مهران کرامتی، معاون برنامه ریزی و توسعه شستا تصریح کرد: شرکت کشت و دامداری فکا از شرکت ‌های زیر مجموعه شستا است که عرضه اولیه سهام آن در فرابورس با هدف افزایش مشارکت عمومی در مالکیت شرکت ها و چابک سازی مجموعه شستا انجام می‌ گیرد.
کرامتی افزود: خروج مدیریت شده از بنگاه‌داری از جمله اهداف شستا است که یکی از راه‌های آن حضور در بازار سرمایه به منظور جلب مشارکت‌های عمومی و جذب منابع خرد است.

معاون برنامه ریزی و توسعه شستا در ادامه خاطر نشان کرد: منابع حاصل از فروش سهام شرکت‌ها در بورس به اجرای طرح‌های توسعه ای، اشتغال‌زایی و بهبود پرتفوی (سبد دارایی) منجر خواهد شد. ضمن اینکه مدیرعامل جدید شستا اعتقاد دارد، تامین مالی طرح‌های توسعه ای از مسیر بازار سرمایه علاوه بر تحقق راهبرد خروج از بنگاهداری به توسعه شفافیت نیز منجر خواهد شد.»

شرکت فکا درسال ۱۳۵۳ در زمینی به وسعت ۸۰۰ هکتار در جنوب شرقی اصفهان تأسیس و درسال ۱۳۵۷ در زمینه کشاورزی ودامپروری آغاز به فعالیت کرده است.

این مجموعه درزمینه دامپروری دارای سه واحد پرورش دام است. تولید سالانه 60 هزار تن شیر، تولید گوساله های حاصل از برداشت تخمک و انتقال جنین سالیانه 250 راس، ظرفیت فروش سالیانه 2000 قطعه جنین منجمد،ظرفیت فروش 800 راس تلیسه آبستن، ارائه سالیانه 180 راس گوساله نر ممتاز، فروش 2500 راس گوساله نر معمولی، تولید اولین جنین آزمایشگاهی و اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه، تولید انبوه جنین های منجمد با ارزش ژنتیکی بالا از جمله ظرفیت‌های این شرکت زیر مجموعه شستاست.

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد