فرماندار شهرستان شبستر گفت: ۴۵۰ واحد صنعتی در سطح شهرستان شبستر ثبت شده و این در حالی است که کوچکترین ارتباطی بین صنعت و دانشگاه نمی‌بینیم و اگر این چنین پیش برویم، دانشگاه‌ها محکوم به شکست خواهند بود. به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین، منصور طالب پور در نخستین جلسه کمیته اقتصاد دانش بنیان شهرستان […]

فرماندار شهرستان شبستر گفت: ۴۵۰ واحد صنعتی در سطح شهرستان شبستر ثبت شده و این در حالی است که کوچکترین ارتباطی بین صنعت و دانشگاه نمی‌بینیم و اگر این چنین پیش برویم، دانشگاه‌ها محکوم به شکست خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین، منصور طالب پور در نخستین جلسه کمیته اقتصاد دانش بنیان شهرستان شبستر با اشاره به برنامه‌ها و اهداف راهبردی ادارات و ارگان‌های مختلف در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان اظهار کرد: با سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف از جمله ارتباطات می‌توان بیشترین و بهترین نتیجه را در حوزه اقتصاد دانش بنیان گرفت.

وی با انتقاد از عدم حضور برخی مسئولین دانشگاه‌های شهرستان شبستر در نشست کمیته اقتصاد دانش بنیان گفت: پایه و اساس علم و دانش در دانشگاه‌ها است که متاسفانه در این نشست برخی مسئولین دانشگاه‌ها حضور نیافته اند.

فرماندار شبستر با اشاره به بحث کاهش دانشجو در دانشگاه‌ها ابراز داشت: دانشگاه‌ها باید خودشان را با تکنولوژی وفق داده و در اداره دانشگاه فعالانه حضور داشته باشند تا با مشکلی مواجه نشوند.

طالب پور با بیان اینکه دانشگاه‌ها نقش اساسی در حوزه اقتصاد دانش بنیان دارند تصریح کرد: وجود ارتباط لازم بین دانشگاه‌ها و واحدهای تولیدی و استفاده از آن ظرفیت بالایی است که متاسفانه از آن غفلت شده لذا لازم است در برنامه‌ریزی‌های آتی مدنظر و موردتوجه باشد تا این حلقه مفقوده بین این دو ارگان مهم احیاء و برقرار گردد.

این مقام مسئول عنوان کرد: ۴۵۰ واحد صنعتی در سطح شهرستان شبستر ثبت شده و این در حالی است که کوچکترین ارتباطی بین صنعت و دانشگاه نمی‌بینیم و اگر این چنین پیش برویم، دانشگاه‌ها محکوم به شکست خواهند بود.

وی ادامه داد: تولید موادغذایی یکی از مزیت‌های موجود در شهرستان شبستر است و وجود تکنولوژی برتر و بنیادین می‌تواند در بهره‌وری و افزایش تولید در این زمینه موثر واقع شود.

فرماندار شبستر در بخش پایانی سخنان خود  با ابراز تاسف از بی اعتمادی و عدم رغبت حوزه صنعت به ادامه طرح کارورزی دانشجویان در صنایع تولیدی خاطرنشان کرد: باید در جهت احیای مجدد این طرح پیشقدم باشیم تا فرد شاغل در حوزه صنعت بر پایه آن صنعت تربیت یافته و آموزش ببیند.

انتهای پیام /