کاپیتان همایون قدیمی مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا شد. به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین، طی حکمی از سوی “محمدرضا زنوزی مطلق” رئیس هیئت مدیره ی هواپیمایی آتا، “کاپیتان همایون قدیمی” به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا منصوب شد. همایون قدیمی یکی از خلبانان با سابقه کشورمان می باشد که پیش از به عنوان قائم مقام […]

کاپیتان همایون قدیمی مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا شد.

به گزارش پایگاه خبری شرح آنلاین، طی حکمی از سوی “محمدرضا زنوزی مطلق” رئیس هیئت مدیره ی هواپیمایی آتا، “کاپیتان همایون قدیمی” به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا منصوب شد. همایون قدیمی یکی از خلبانان با سابقه کشورمان می باشد که پیش از به عنوان قائم مقام هواپیمایی قشم ایر مشغول بود.

گفتنی است، شرکت هواپیمایی آتا در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۷، به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی کشور ایران در تبریز راه‌اندازی شد.

نخستین پرواز شرکت هواپیمایی آتا در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۸ هجری شمسی همزمان با افتتاح این شرکت توسط وزیر راه و ترابری وقت، از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد مشهد صورت پذیرفت و پروازهای رسمی شرکت هواپیمایی آتا از تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۸۸ هجری شمسی از تبریز به مقصد تهران انجام شد.

شرکت هواپیمایی آتا فعالیت خود را با ۴ فروند هواپیمای مک‌دانل داگلاس MD-۸۳ با ظرفیت ۱۶۵ نفر مسافر آغاز نموده و در حال حاضر این شرکت دارای ۸ هواپیمای بوئینگ MD و ۳ هواپیمای ایرباس آ-۳۲۰ و ۴ فروند بوئینگ ۷۳۷ است.

بر اساس اعلام هواپیمایی آتا این شرکت قرار است تا شش ماه آینده ۱۰ هواپیمای جدید ۵۰ نفره خریداری و به ناوگان خود اضافه نماید.

گفتنی است پیش از این “کاپیتان عبدالرضا پازوکی” در سمت مدیرعاملی شرکت هواپیمایی آتا اشتغال داشت.