ورزش سه ، (شرح آنلاین) - سرمربی تیم پرسپولیس می‌گوید که تیمش در نیمه دوم به علت خستگی افت داشته و به دلیل این نمایش ناراحت است.

برانکو ایوانکوویچ ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از برتری ۳ بر یک تیمش مقابل سپیدرود رشت گفت: تا فراموش نکردم، باید نوروز را تبریک بگویم و برای همه بهترین آرزوها را دارم. برای ما مهمترین مسئله این بود که با برد و سه امتیاز به تعطیلات نوروز برویم. همچنین سال نو را با صدر جدول استقبال کنیم.

* به خاطر خستگی در نیمه دوم افت کردیم
به بازیکنانم بابت برد تبریک می‌گویم. کار ساده‌ای نبود، به خصوص برای ما که در این ۱۰ روز چهارمین بازی‌مان را انجام دادیم. از این چهار بازی سه بازی خارج از خانه انجام دادیم، مقابل نساجی، السد و امروز مقابل سپیدرود. باید از نتایجی که در این سال تقویمی گرفتیم، خوشحال باشیم. همین‌طور مهم بود که دربی را با حضور در صدر جدول و با برد شروع کنیم. منتظر یک نمایش بزرگ فوتبالی هستیم و باید به استقبال بازی استقلال برویم. متأسفم به خاطر اینکه بعد از نتیجه‌گیری در نیمه اول، روندمان را در نیمه دوم ادامه ندادیم و شاید به خاطر خستگی بود، اما همان‌طور که گفتم مهمترین مسئله برای ما برد بود. امیدوار بودیم مصدومیتی نباشد و کارت زردی هم نگیریم.

 

*باید می‌بریدم که همین هم شد
بچه‌های ما در نیمه اول عالی بودند. در نیمه دوم خوب نبودند و آن هم شاید به دلیل خستگی بود. همیشه در کسب چنین نتایجی این امکان وجود دارد که تیم بخوابد. با این حال به نظرم مهمترین مسئله برد بود و از طرفی گفتم که این چهارمین بازی ما در ۱۰ روز اخیر بود. این خستگی بالاخره وجود داشت. ما به تعطیلات می‌رویم و امیدوارم که بازیکنان ما در این مدت به خوبی آماده شوند، اما نه فقط به خاطر دربی.

*بابت نمایش نیمه دوم تیمم ناراحتم
البته در نیمه اول خیلی منطقی بازی کردیم و علاوه بر سه گلی که زدیم، چهار پنج موقعیت دیگر داشتیم. در نیمه دوم هم شانس گلزنی داشتیم، اما آن‌طور که بلد هستیم و می‌توانیم بازی را کنترل نکردیم. به همین دلیل یک مقدار ناراحت شدم، چون در نیمه دوم آن‌طور که باید با نتیجه‌ای که در نیمه اول کسب کرده بودیم، بازی نکردیم. شاید اگر گل چهارم را می‌زدیم، شرایط بهتر می‌شد. در بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم اگر در نیمه دوم یک گل بخوریم، شرایط عوض می‌شود. حتی اگر آن پنالتی که پنالتی هم نبود، تبدیل به گل می‌شد شرایط به طور کلی تغییر می‌کرد.

*مثل همیشه پنالتی ما مردود شد
وی در خصوص تفاوت منشا و بودیمیر و تاثیرش در پرسپولیس گفت: منشا در یک سال و نیم برای ما ۴۲ بازی کرد و پنج گل زد. ما از او تشکر کردیم. وضعیت بازیکنان همین است. در یک باشگاه می‌توانند خوب بازی کنند و در یک باشگاه نمی‌شود. بستگی به وضعیت آنها دارد. بودیمیر مصدوم است و درباره وضعیتی که نسبت به گذشته داریم، باید بگویم نسبت موقعیت‌های ایجاد شده برای گلزنی بیشتر از قبل است. ما سه گل زدیم و حداقل هفت هشت موقعیت دیگر داشتیم و البته مثل همیشه پنالتی ما مردود اعلام شد!

*پرسپولیسی‌ها هرگز هم‌چنین سالی را نداشتند
مقابل نفت مسجدسلیمان بد بودیم، اما مقابل فولاد آنها گل آفساید زدند و با آن پنالتی به برد رسیدند. مقابل السد از آفساید گل خوردیم و مقابل پاختاکور هم گل آنها آفساید بود. البته برای برخی بازیکنان دیگر نیاز است که با تیم تطبیق پیدا کنند و این را هم باید بدانیم، ترابی، بیرانوند و همین‌طور نوراللهی در اردوی تیم ملی بودند و مستقیم به تیم آمدند. همین‌طور بودیمیر به دلیل بیماری بخش زیادی از تمرینات ما را از دست داد. البته خوشبختانه نشان دادیم که بازیکنان زیادی داریم که می‌توانند جایگزین شوند. همچنین به خاطر ندارم که پرسپولیس چنین سالی را داشته باشد که در فینال آسیا بازی کند، صدرنشین لیگ باشد و به نیمه نهایی جام حذفی هم برسد. البته که می‌خواهیم بازهم کار کنیم تا از این هم بهتر و بهتر شویم.

*اگر ترابی را بیرون نمی‌آوردم از السد گل نمی‌خوردیم
مقابل السد همه چیز خوب پیش می‌رفت. امروز سروش ۳۰ دقیقه برای ما بازی کرد. بشار خیلی بازی کرده و خسته بود و از طرفی او هم با تیم ملی کشورش بود. ترابی هم خیلی بازی کرد، اما شاید اگر او را با احسان حسینی عوض نمی‌کردم، مقابل السد گل نمی‌خوردیم. هرچند این را صد درصد نمی‌توان گفت و فقط یک احتمال است.

 

منبع: ورزش۳

ر ع ۷۷/