میزان ، (شرح آنلاین) - ر ئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با همکاری کمیته امداد استان قزوین، صندوق امداد ولایت، ستاد دیه و خیران استان قزوین زمینه آزادی ۱۰۰ زندانی جرائم مالی غیر عمد، پیش از پایان سال فراهم می‌شود تا به آغوش خانواده هایشان بازگردند

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در جلسه ستاد دیه استان با تقدیر از همکاری کمیته امداد استان قزوین به جهت تعامل با دادگستری در آزادی زندانیان بیان کرد: از ابتدای ورود به استان قزوین یکی از برنامه‌های اعلام شده، فراهم آوردن شرایط آزادی زندانیانی است که به صورت غیرعمد و به واسطه مسائل و پیش آمد‌ها در زندگی، به حبس افتاده اند.

وی ادامه داد: سال گذشته در استان قزوین چهار هزار و ۱۳۰ زندانی داشتیم که بخشی از خانواده‌های این زندانیان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در حال حاضر تعداد زندانیان در استان قزوین به دو هزار و ۹۵۰ نفر رسیده است که حدود هزار و ۲۰۰ نفر از آن‌ها مشمول عفو رهبری شده اند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد: براساس گفتگو و نشست‌هایی که داشته ایم مقرر شد با همکاری کمیته امداد استان قزوین زمینه آزادی تعدادی از زندانیان که به دلیل بدهی ناشی از جرائم غیرعمد در حبس بودند، فراهم شود تا این عده بتوانند در آغاز سال جدید در کنار خانواده هایشان باشند.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری خاطرنشان کرد: در زندان قزوین ۱۸۰ محکوم مالی جرائم غیرعمد داریم که از سه میلیون تومان تا یک میلیارد تومان بدهی دارند و با همکاری و تعاملی که با کمیته امداد استان قزوین داشته ایم مقرر شد تا ۱۰۰ نفر از محکومان مالی جرائم غیرعمد که بدهی آن‌ها سه تا چهل میلیون تومان است، مشخص شده و بخشی از محل کمک کمیته امداد، بخشی از منابع ستاد دیه، بخشی از تسهیلات قرض الحسنه صندوق امداد ولایت و یک سوم آن را نیز به صورت آورده خودشان تأمین شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین نیز در این جلسه گفت: کمیته امداد استان قزوین در حال حاضر ۵۰۷ خانواده زندانی را تحت حمایت خود دارد و کمک‌های مختلفی را به آن‌ها ارائه می‌کند.

مجید مومنی عنوان کرد: یکی از دغدغه‌هایی که در خصوص خانواده‌های زندانیان وجود دارد، آسیب‌هایی است که متوجه این خانواده هاست در حالی که می‌توان بخشی از این افراد را با کمک‌های مختلف و آورده‌های خودشان آزاد کرد البته این تلاش مشمول کسانی است که به واسطه جرائم غیرعمد در زندان هستند.

وی تصریح کرد: زندانیانی که به واسطه جرائم کلاهبرداری و یا امثال آن در زندان هستند مشمول چنین اقدامی نیستند از این رو تلاش می‌کنیم تا با کار جمعی برای آزادی این ۱۰۰ زندانی و حضور آن‌ها در کنار خانوادهایشان پیش از پایان سال اقدام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اعلام شماره حساب ۱۱۱ این نهاد نزد بانک ملی جهت دریافت کمک‌های مردمی و خیرین برای آزادی زندانیان، یادآورشد: تاکنون تعدادی از نیکوکاران برای این اقدام با کمیته امداد همراه شده اند، قطع یقین با مشارکت افراد بیشتر می‌توانیم برای آزادی تعداد بیشتری از زندانیان اقدام کنیم.

منبع : میزان

س ر ۷۰/