مهر ، (شرح آنلاین) - کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس ضمن اشاره به رابطه خوبی که با سرمربی این تیم دارد عدم حضور در ترکیب تیم ملی برای بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تلخ‌ترین اتفاق ورزشی خود در سال ۹۷ می داند.

تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در سال ۹۷ چند موفقیت فوتبالی را تجربه کند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ موفق شدند در لیگ برتر به قهرمانی برسند. تیمی که توانست با رهبری سید جلال حسینی در قلب دفاعی اش یکی از بهترین آمارهای ممکن را در بسته نگه داشتن دروازه این تیم کسب کند. با این حال کاپیتان سرخپوشان پایتخت پس از نزدیک به یک دهه حضور در تیم ملی فوتبال ایران در لیست کارلوس کی روش برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور نداشت تا شوک بزرگی به سیدجلال حسینی و هواداران پرسپولیس وارد شود.

در ادامه گفتگوی وی را در خصوص اتفاقات تلخ و شیرین در سال ۹۷ و برنامه ریزی ها برای ۹۸ را می خوانید :

عالی بود ولی سخت!

خدا را شکر سال خیلی خوبی از لحاظ نتیجه گیری داشتیم اما واقعاً سخت گذشت.

محرومیت از سوی فیفا تنها مشکل تیم نبود!
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس درباره فشاری که محرومیت پرسپولیس از حضور در دو پنجره نقل و انتقالاتی از سوی فیفا تحمل کرد، افزود: تنها مشکل پرسپولیس کمبود بازیکن نبود. البته که همین مورد باعث شد خیلی از بازی‌های تیم را با وجود مصدومیت بازی کنیم و هیچ منتی هم نیست. تلاش می‌کنیم و وظیفه داریم برای هوادارانمان بازی کنیم. اگر می گویم با وجود درد بازی کردیم به خاطر این است که بازیکن نداشتیم.

حسینی تصریح کرد: یادم می‌آید در بعضی از بازی‌ها ۱۴ نفر بودیم که دو دروازه بان روی نیمکت بودند. بازیکنان جوان تیم بازی می‌کردند. البته مشکلات دیگری هم بود. مثلاً رفت و آمدهایی که برای بازی‌ها داشتیم. دیدار فینال که به ژاپن رفتیم واقعاً فرصت ریکاوری و تطابق با آب و هوای آنجا را نداشتیم. با تمام این اوضاع هم قسم شده بودیم که دور از هر بحثی کارمان را دنبال کنیم.

جام، حالمان را خوب می‌کرد
مدافع پرسپولیس درباره قهرمانی این تیم در لیگ برتر و سوپرجام فوتبال باشگاهی کشور در سال ۹۷ تصریح کرد: همین جام‌ها حالمان را خوب می‌کرد. پرسپولیس هم مثل هر تیم دیگری مشکلات مالی خودش را داشت اما دیدید که بدون توجه به این موضوعات جلو رفتیم و به قهرمانی رسیدیم.

تلخ‌ترین اتفاق نبودن در جام جهانی بود
سید جلال حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه اتفاقی تلخ‌ترین موضوع برای وی در سال ۹۷ بود؟ تصریح کرد: اگر قرار باشد تیمی بگویم نرسیدن به جام قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا. تمام ارکان تیم خیلی زحمت کشیدند تا به این جایگاه رسیدیم. در بازی فینال هم آبرومندانه بازی کردیم. مقابل تیم‌هایی که چند صد میلیون دلار خرج کرده بودند تا به فینال برسند ایستادیم. حقمان واقعاً قهرمانی بود.

 

سید جلال حسینی

 

وی افزود: اما اگر قرار باشد از لحاظ شخصی بگویم نبودن در تیم ملی برای بازی‌های جام جهانی را بگویم. تلخ‌ترین اتفاق این موضوع بود. به هر حال یکی از بالاترین بازی‌هایی که برای بازیکن ملی پوش می‌تواند اتفاق بیافتد حضور در جام جهانی است.

همسرم نقش پررنگی داشت
حسینی درباره نحوه بازیابی روحیه اش پس از خط خوردن از لیست کارلوس کی روش برای جام جهانی روسیه گفت: به هر حال فوتبال حرفه ای است. هیچکس نمی‌داند تا چه زمانی در یک تیم حضور مستمر خواهد داشت. البته در این راه همسرم نقش پررنگی داشت. من همیشه از او ممنونم و بار دیگر می‌خواهم از او تشکر کنم.

کی روش مربی بزرگی بود
مدافع پرسپولیس درباره اینکه کارلوس کی روش را مربی بزرگی می‌داند یا خیر افزود: او مربی بزرگی بود که وارد فوتبال ایران شد. تأثیرات خوبی هم داشت. اما او رفته است و صحبت درباره گذشته چندان به دردمان نمی‌خورد. الان باید نگاه گسترده ای داشته باشیم تا افق‌های بزرگ‌تری را برای تیم ملی داشته باشیم. مطمئن باشید نسل فعلی بازیکنان می‌تواند بهترین کمک را به پیشرفت فوتبال باشگاهی و ملی کند.

با برانکو خیلی راحتم
وی درباره کار کردن با برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس اظهار داشت: مشکلاتی که پرسپولیس در سال‌های اخیر پشت سر گذاشت بیش از اندازه بود. همه در جریان بخشی از مشکلات پرسپولیس هستند اما واقعاً مدیریت آقای برانکو برای حفظ همبستگی و اتحاد درون تیم تأثیر زیادی داشت تا جام‌ها را درو کنیم.

حسینی افزود: خودم هم واقعاً با ایشان راحتم. درک دو طرفه ای بین بازیکنان و کادر فنی وجود دارد. همه به کار کردن با برانکو افتخار می‌کنیم. او استرس را از دوش بازیکن بر می‌دارد. می‌دانیم با او به چه چیزهایی باید فکر کنیم. برانکو معلم بزرگی هم هست که اخلاقش توانسته به تمام ارکان تیم کمک کند.

کارمان برای تکرار خیلی سخت است
وی درباره انتظار هواداران برای موفقیت این تیم در سال ۹۸ تصریح کرد: هرسال سخت‌تر از قبل می‌شود. امسال هم کار خیلی سختی داریم. اگر مدام می‌گوئیم نیاز به حمایت بیشتر داریم چون ماندن در قله سخت‌تر از رسیدن به آن است. امیدوارم مسئولان درکمان کنند تا به این مهم برسیم.

مقابل استقلال فقط برد می‌خواهیم
‌کاپیتان پرسپولیس درباره دربی سنتی پایتخت در دهم فروردین ماه اظهار داشت: امیدوارم هرکس به ورزشگاه می‌آید از دیدن آن لذت ببرد. برای ما فرقی ندارد مقابل استقلال بازی می‌کنیم یا تیم دیگر. فقط برد می‌خواهیم. استقلال تیم خوبی دارد که می‌خواهیم مقابل آنها بازی خوبی انجام دهیم.

 

منبع : مهر

 

ر ع ۷۷/